Sa oled siin

Narva riigigümnaasiumide juhtideks saavad Irene Käosaar ja Teivi Gabriel

22. märts 2022 - 12:38

Narva Eesti Riigigümnaasiumi juhiks saab Irene Käosaar ja Narva Gümnaasiumi direktoriks Teivi Gabriel. 

Narva riigigümnaasiumid hakkavad tegutsema koostöiselt ning pakkuma mitmekesiseid õpivõimalusi, kaasaegset õpikeskkonda ja kvaliteetset keeleõpet. Praegu Kohtla-Järve Gümnaasiumi õppe- ja arendusjuhina töötav Teivi Gabriel toonitab ühtse Eesti kooli loomise ja kvaliteetse eestikeelse hariduse olulisust Ida-Virumaal, et õpe gümnaasiumis oleks valikuterohke, väljakutseid pakkuv ja inspireeriv iga õppija jaoks. Pikaajalise hariduse- ja lõimumisvaldkonna kogemusega Irene Käosaare sõnul saab uus kool olema kindlasti õppijakeskne ning avatud koolikultuuriga, kus on hea nii õppida kui ka õpetada.

Haridus- ja Teadusministeeriumi riigikoolide osakonna juhataja Raivo Trummali sõnul on uutel koolijuhtidel pikaajaline side Ida-Virumaaga ning hea kohaliku piirkonna tunnetus. “Ametisse valitud juhtidel on üksteist täiendavad teadmised ja kogemused, mis loovad head eelduse mõlemas koolis koostöise koolikultuuri, juhtimise ning kvaliteetse õppe kujundamiseks,” lisas Trummal.

Direktorid valiti avalikul konkursil, milles osales kokku 10 kandidaati.

Uued koolijuhid alustavad tööd osalise koormusega aprilli algusest ning täiskohaga käesoleva aasta juunist. 

2023. aasta sügisel alustab Narvas kaks riigigümnaasiumi, kus saab õppida üle 700 õpilase. Mõlemale riigigümnaasiumile ehitatakse uus tänapäevane õppehoone. Riigigümnaasiumite uued õppehooned kerkivad Narvas Puškini ja Hariduse tänavatel asuvatele kinnistutele.

 

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.