Sa oled siin

Narva Eesti Gümnaasium on uuest õppeaastast riigikool

17. mai 2021 - 17:12

Täna allkirjastasid haridus- ja teadusminister Liina Kersna ja Narva linnapea Katri Raik Narva Eesti Gümnaasiumi riigile üleandmise lepingu. Alatest 1. septembrist saab kooli pidajaks Haridus- ja Teadusministeerium.

Minister Liina Kersna sõnul on Narva Eesti Gümnaasiumi riigile üleandmine oluline samm Narva eestikeelse hariduslinnaku loomiseks. "Narva Eesti Gümnaasium, mis jätkab mõne aasta pärast põhikoolina, paikneb tulevikus ühes hoones riigigümnaasiumiga. Lähedal tegutseb ka Narva Vanalinna Riigikool, üldhariduskoolide kõrvale kerkib ka eesti õppekeelega lasteaed. Seega paari aasta jooksul saab Narvas olema hariduslinnak, mis loob võimaluse õppida eesti keeles alatest lasteaiast kuni gümnaasiumi lõpuni. Kvaliteetne eestikeelne haridus on iga Eesti lapse õigus, ja mul on hea meel, et koostöös linnaga saame Narva noortele pakkuda parimaid võimalusi".

"Eesti hariduslinnaku loomisega tekib linnas valik, kas õppida eesti keeles, keelekümblusmetooodika alusel või hoopis vene põhikoolis. Seisame selle eest, et kõik kolm õppimisvõimalust on ühtemoodi kvaliteetsed,” sõnas Narva linnapea Katri Raik.

Narva Eesti Gümnaasiumis õpib praegu 167 õpilast, sh 39 gümnasisti. Haridus- ja Teadusministeerium võtab Narva Eesti Gümnaasiumi pidamise üle alates 1. septembrist 2021. Lepingu kohaselt võtab ministeerium üle kooli töötajate ja kooli tegevusega seotud kohustused ning uued arenguvõimalused plaanitakse koostöös kooliperega juba tuleval õppeaastal. Hariduslinnakus ehitustöödega seoses kolib kool uue õppeaasta esimesel poolel asenduspindadele.

Koolipidajana kavatseb riik lähiajal alustada hariduslinnaku kolme riikliku üldhariduskooli tulevase koostöö kujundamist. Eesmärgiks on hoida ja arendada nii Eesti Narva Gümnaasiumi kui ka Vanalinna Riigikooli seniseid tugevusi, käivitades koostööd uue riigigümnaasiumiga.

2023. aasta sügisel alustab Narvas kaks riigigümnaasiumi, kus saab õppida üle 700 õpilase. Lisaks Kraavi tänavale ehitatavale hariduslinnakule rajatakse uus õppehoone ka Puškini tänaval alustavale riigigümnaasiumile.

Veel uudiseid samal teemal

27.10.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Liina Kersna tutvustas riigikogus doktoriõppe reformi eelnõu

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna tutvustas riigikogus õppetoetuste ja õppelaenu seaduse ning kõrgharidusseaduse muutmise eelnõu, millega luuakse raamistik doktoriõppe reformile. Täna toimus riigikogus eelnõu esimene lugemine.

27.10.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Peale koolivaheaega hakatakse nakatunute kiireks avastamiseks koolides läbi viima kiirtestimist

Haridus- ja Teadusministeeriumi eesmärk on hoida koolid viiruse levikut ennetavaid meetmeid kasutades võimalikult turvaliselt avatuna ja pakkuda õpilastele kontaktõpet, et tagada kvaliteetne haridus ning pöörata tähelepanu laste vaimsele tervisele.