Sa oled siin

Mustamäe riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi võitis Arhitekt Must ideekavandiga „Kuppelmaastik“

26. november 2019 - 16:44

Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Arhitektide Liit korraldasid Mustamäe riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi (Akadeemia tee 25), mille võitis Arhitekt Must ideekavandiga „Kuppelmaastik“. Ideekavandi autorid on Alvin Järving, Ott Alver, Mari Rass, Jõnn Sooniste, Katrin Vilberg ning Lisett Laurimäe.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on esimese Tallinnasse rajatava riigigümnaasiumi eesmärk lisaks kvaliteetse gümnaasiumihariduse andmisele populariseerida ka loodus- ja täppisteadusi, infotehnoloogiat ja ettevõtlikkust. „Asukoht Mustamäel annab selleks suurepärase võimaluse, sest läheduses paiknevad lisaks Tallinna Tehnikaülikoolile ka paljud valdkonnaga seotud edukad ettevõtted,“ lisas ta.

Riigi Kinnisvara projektidirektor ja konkursi koordinaator Raivo Toom selgitas žürii tagasisidet võitjale: „Žürii hinnangul on võidutöö eeliseks kahe mahuna kavandatud lahendus, kus kärarikka spordihoone omaette maht ei sega igapäevast õpikeskkonda vaid loob koos vaheruumiga uue ühtse keskkonna. Toredaks maastikuliseks lisaks on Akadeemia tee äärne lineaarpargi ettepanek. Lahendus toimib kui stardipunkt kogu Tehnopoli alale - krunti läbib diagonaalne liikumine on säilitatud ja loodud avalikust ruumist võib mugavalt läbi jalutada. Lisaks on siseruumi jätkumine välise maastiku astmestikuna väga sümpaatne ning hoone vormiline lahendus on huvitav - kolmnurga tipu suunamine Akadeemia tee poole tekitab toreda perspektiivi. Õpperuumide seonduvus rekreatsiooni alade ja kogunemisruumidega on väga hea.“

Arhitektuurikonkursi teine koht läks ideekavandile „Mumm“, mille esitas konkursile arhitektuuribüroo Salto ning autoriteks on Maarja Kask, Ralf Lõoke ning Martin McLean.

Kolmanda koha saavutas ideekavand „Emmental“, autoriteks Mihkel Räni Raev, Lauri Läänelaid, Raul Kalvo ja Tõnis Savi Inphysica Technonolgy OÜ-st ja ACB OÜ-st.

Ergutuspreemia võitsid ideekavandid „Ruut“, autoriks Koit Ojaliiv arhitektuuribüroost Kuu ning „Siug“  arhitektuuribüroo Molumba ning autorid Karli Luik, Johan Tali, Harri Kaplan ning Tamara Nesic.

Koolihoone netopinnaks on koos võimlaga ca 7900m2. Õpilasi 1080, õpetajaid ning muud personali 120. Teises etapis on ette nähtud laiendus esimese etappi toetavate ruumidega, millega koos suletud brutopind 16000m2.

Mustamäe riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi žüriisse kuulusid esimees Indrek Riisaar Haridus- ja Teadusministeeriumist ning liikmetena Tallinna Linnaplaneerimisameti arhitekt Paco-Ernest Ulman, Eesti Arhitektide Liidu arhitektid Reet Valk, Rasmus Tamme ja Margus Maiste.

Ideekonkursi preemiafond on kokku 36000 eurot. I koht 12000 eurot, II koht 9000 eurot ja III koht 6000 eurot. Ergutuspreemiaid anti välja kaks ning kokku summas 9000 eurot. Võistluse tähtajaks esitati 10 ideekavandit.

Järgmisena korraldab Riigi Kinnisvara AS väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse projekteerimistööde tellimiseks ideekonkursi võitjaga. Gümnaasiumihoone ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.

Fotod võidutöödest: https://photos.app.goo.gl/p5mxXL39rgzre66K6

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.