Sa oled siin

Mobiilne labor kutsub noori õppima tisleriks ja metallitehnoloogiks

11. november 2016 - 7:33

Noortele tisleri ja metallitehnoloogi eriala tutvustamiseks loob riik mobiilsed demolaborid, mis hakkavad peagi mööda Eestit ringi vurama.

Haridus- ja Teadusministeeriumi noorteosakonna juhataja Reelika Ojakivi sõnul on laborite eesmärk suunata noori teadlikumalt tegema oma karjäärivalikuid. „Pakkudes noortele võimalust tutvuda erinevate ametite ja tööelu praktiliste külgedega valmistame neid paremini ette tööeluks,“ ütles Ojakivi.

Eesti Noorsootöö Keskuse ja OÜ Merkuur koostöös valmivates moodsa tehnika ja tarvilike tööriistadega varustatud ringi liikuvates laborites tutvustatakse metalli- ja puidutööstuse ameteid. Fookus on metallitehnoloogi ja tisleri erialal ning CNC-pingi opereerimisel, konkreetsetel tööülesannetel ja -võtetel, materjalide töötlemise võimalustel ja kaasaegsel tehnoloogial.

Mobiilsed laborid jõuavad kahe aasta jooksul igasse maakonda vähemalt neljal korral, iga kord erinevasse kohalikku omavalitsusse. Külastatakse noortekeskusi, noortelaagreid, noorte infomesse ja muid kohti, kus noored sageli viibivad. Peamine sihtrühm jääb vanusevahemikku 10-15 aastat.

Eesti Noorsootöö Keskuse direktor Edgar Schlümmer märkis, et mobiilse teenusega seotakse tehnoloogia tutvustamine konkreetsete ametitega, mille järele on tööturul suur nõudlus. „Meie suur eesmärk on suurendada noorte kaasatust ja varajast kontakti töömaailmaga ning toetada nende konkurentsivõimet,“ ütles Schlümmer. „Uus lähenemine on oma terviklikkuse ning erinevate osapoolte panustamise tõttu noorte ning tööturu vajadusi senisest oluliselt paremini arvestav. Usun, et selliseid lahendusi näeme tulevikus ka paljudes teistes valdkondades.“ Schlümmer lisas, et noorsootöö võrgustike ja avatud noortekeskuste abil on oluline kaasata ka vähemate võimalustega noori, kes on koolist välja langenud ja tööelust eemale jäänud.

Lahendusidee väljatöötamiseks korraldas Eesti Noorsootöö Keskus sel kevadel ettevõtete, kõrg- ja kutsekoolide esindajate, noorte ning kolmanda ja avaliku sektori ekspertide osalemisel vastavasisulised töötoad. Suur vajadus ilmnes mobiilse teenuse järele, mis tutvustaks puidutööstuse ja metallitööstuse ameteid.

Merkuur OÜ juhi Lauri Soosaare sõnul motiveeris meeskonda projekti tehniline väljakutse ja uudne lähenemine ning võimalus panustada metalli- ja puiduvaldkonna arengusse. „Tänapäeva elu on kiire ja kõik on pidevas liikumises. Mõte töötubadele rattad alla panna tundus hea võimalusena viia minitöökojad sinna, kus on noored,“ lausus Soosaar. „Meil on hea meel, et Eesti riik peab tähtsaks oluliste tööstusharude tutvustamist noortele.“

Ameteid tutvustakse poolteist tundi kestvates töötubades. Töötoa lõppedes saab iga osaleja kaasa enda valmistatud toote – võtmehoidja, ehte, karbi vms. Võimalusel tehakse koostööd piirkondlike puidu- ja metallitööstuse ettevõtjatega, et tutvustada valdkondlikke töövõimalusi ja erialasid ning tuua välja positiivseid edulugusid, mis motiveeriks noori tutvuma nende valdkondadega lähemalt. Lisaks saavad noored infot neid huvitavas valdkonnas edasiõppimise võimaluste kohta üle Eesti paiknevatest Rajaleidja keskustest.

Tegevused toimuvad haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse elluviidava ja Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.

Lisainfo:

Edgar Schlümmer
Eesti Noorsootöö Keskuse direktor
53305425
Edgar.Schlummer@entk.ee

Veel uudiseid samal teemal

27.05.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Riik ja haridustehnoloogia kogukond sõlmisid innovatsiooni ja ettevõtlust toetava koostööleppe

Haridus- ja Teadusministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning EdTech Estonia MTÜ sõlmisid koostöölepingu haridustehnoloogia edendamiseks. Vastastikuse mõistmise ja koostöö memorandum kirjeldab lahti ühised eesmärgid ja koostöö põhimõtted, et ühiselt Eesti haridusinnovatsiooni edasi arendada.

27.05.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Aasta kool 2022 on Läänemaa Ühisgümnaasium

Tänavuse aasta kooli tiitli pälvis Läänemaa Ühisgümnaasium, kellele väga tasavägiselt järgnes Metsküla Algkool ning žürii ja rahvahääletuse punktiarvestuse tulemusena tuli kolmandaks Jüri Gümnaasium.