Sa oled siin

Ministrid tutvusid euroopaliku palgasüsteemiga

11. august 2005 - 0:00

„Palgasüsteem muutub selle maatriksi abil läbipaistvaks, selgelt prognoositavaks ja väga lihtsalt arvutatavaks,” kommenteeris haridus- ja teadusminister Mailis Reps.
 
Palgamaatriksis oleksid kõik riigieelarvest palgasaajad, kes jaotuvad seal sõltuvalt olemasolevast kvalifikatsioonist ja kogemusest astmetele, mõnes riigis isegi kuni 50 astmele, ning igale ametikohale on määratud kindel palk nõutavate tingimuste juures, kusjuures on ka väike liikumisvõimalus, mille raames on võimalik spetsiifiliste vajalike oskuste eest rohkem tasustada. Süsteem võimaldab vertikaaljoonel diferentseerida kvalifikatsiooni ning horisontaaljoonel lisatingimusi nagu kraadid, keeleoskus ja staazh.
 
Täna tutvuti süsteemiga esimest korda ning lepiti kokku, et seda arendatakse edasi ja vaadatakse, kuidas süsteem teistes Euroopa riikides toimib, ning et seda võiks samm-sammult ka Eestis rakendada. Järgmised läbirääkimised toimuvad 24. augustil, kus tutvustatakse süsteemi laiemalt ning seejärel pakutakse see välja ka teistele ministritele.
 
Täiendav info:
Toivo Roosimaa
TALO juhatuse esimees
56 466 765
 
Age Rosenberg, konsultant
Teabekorralduse osakond
7350 153, 52 83 153, age.rosenberg@hm.ee