Sa oled siin

Minister Reps viibib töövisiidil Jaapanis

27. september 2017 - 15:24

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps viibib 27. septembrist kuni 3. oktoobrini töövisiidil Jaapanis.

Visiidi peaeesmärk on valmistada ette kahepoolse teadus ja tehnoloogia koostöölepingu sõlmimist Jaapaniga, mis avab Eesti teadlastele ja ülikoolidele mitmeid uusi võimalusi. Osaletakse Euroopa Liidu - Jaapani teaduspoliitika foorumil, kus minister teeb EL nõukogu eesistujana ettekande. Visiidi käigus külastatakse ka nii koole kui ülikoole, et arendada Eesti ja Jaapani ülikoolide koostööd üliõpilasvahetuse, teadusstipendiumiste ning teadus- ja arendustegevuse valdkonnas.

Ministrit saadab visiidil delegatsioon, kuhu kuulub ministeeriumi kantsler ja ülikoolide esindajad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast, Eesti Kunstiakadeemiast ja Estonian Business Schoolist.

Visiidi käigus osalevad minister ja kantsler EL nõukogu esindajatena 8. Euroopa Liidu - Jaapani teaduspoliitika foorumil, kus osaletakse erinevates töörühmades. Lisaks esineb minister sõnavõtuga foorumil The Science and Technology in Society, kohtub Jaapani haridus-, kultuuri-, spordi-, teadus- ja tehnoloogiaminister Yoshimasa Hayashiga ning osaleb Jaapani teadus- ja tehnoloogiaminister Masaji Matsuyama võõrustatavas teadusministrite ümarlauas. Kohtutakse Euroopa Liidu esindusega Jaapanis ning Japan Society for the Promotion of Science’iga. Delegatsioon osaleb ka Eestiga seotud Jaapani idufirma Planetway Tokio kontori avamisel.

Eestisse naaseb delegatsioon 3.oktoobri õhtul.

Veel uudiseid samal teemal

26.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Tallinna Tehnikakõrgkooli rektorina jätkab Enno Lend

Tallinna Tehnikakõrgkooli rektori valimiseks kogunes täna valimiskogu, kes otsustas teha haridus- ja teadusministrile ettepaneku sõlmida tööleping Enno Lendiga, kes on juhtinud seda kooli viimased kümme aastat.

26.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti kõrgkoolide vilistlased on lõpetatud õpingutega rahul ja töötavad õpitud erialal

Eesti kõrgkoolide vilistlasuuringust selgub, et üheksa vilistlast kümnest on rahul nii kõrgkooli ja eriala valikuga kui ka kooli füüsilise keskkonnaga. Kolm neljandikku vilistlastest leiavad, et nende praegune töökoht on õpitud erialaga väga lähedalt või suurel määral seotud.