Sa oled siin

Minister Reps vahetas prantsuse kolleegiga haridusuuenduste kogemusi

2. november 2017 - 14:55

Minister Mailis Reps kohtus täna Pariisis prantsuse kolleegi Jean-Michel Blanquer’ga, kellega arutati Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteete, teaduskoolide kogemusi võimekate keskkooli õpilaste arendamisel ning koostöö tihendamist haridusuuenduste vallas.


“Eesti ülikoolide juures tegutsevad teaduskoolid on jäänud silma ka Euroopas ja seetõttu oli hea meel jagada kogemusi akadeemiliselt võimekate keskkooli õpilaste varasest haaramisest teadustöösse. Meie gümnaasiumite ja kõrgkoolide vahelise koostöö kogemusest soovitakse ka Prantsusmaal õppida,” sõnas minister Mailis Reps.


Kohtumisel arutati ka haridusuuenduste valdkonnas parimate praktikate jagamist. Selle ühe võimalusena käis Prantsusmaa haridusminister välja mõtte koondada tihedamaks koostööks Euroopa viis enam haridusuuendusi teinud riiki, et arendada haridussüsteeme, vahetada parimaid praktikaid ning viia edasi innovaatilisi pedagoogilisi trende eelkõige keskhariduse tasemel. Koostöö oluliseks osaks oleksid ka tihedamad kontaktid õpilasvahetuste ja õpetajate vahetuste kaudu.


Minister Mailis Reps tänas ka Prantsusmaa valitsust senise hea koostöö eest prantsuse keele õpetamisel ja keeletaseme testimisel. Alates 2014. aastast on Eesti gümnaasiumilõpetajad saanud sooritada võõrkeele riigieksamina rahvusvaheliselt tunnustatud DELF scolaire keeletasemetesti B1 ja B2 tasemel ning koostöös Prantsuse Instituudiga on saanud teoks varase keeleõppe projekt FrancoKikk Eesti lasteaedades. 


Visiidi käigus kohtus minister ka Alžeeria, Gruusia ning teiste riikide haridusministritega, kes eelkõige soovisid teada saada, mis on  Eesti väga heade PISA testide tulemuste saladus ning kasutasid võimalust, et küsida spetsiifilisi soovitusi oma riigi tulemuste tõstmiseks.

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.