Sa oled siin

Minister Reps vahetas prantsuse kolleegiga haridusuuenduste kogemusi

2. november 2017 - 14:55

Minister Mailis Reps kohtus täna Pariisis prantsuse kolleegi Jean-Michel Blanquer’ga, kellega arutati Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteete, teaduskoolide kogemusi võimekate keskkooli õpilaste arendamisel ning koostöö tihendamist haridusuuenduste vallas.


“Eesti ülikoolide juures tegutsevad teaduskoolid on jäänud silma ka Euroopas ja seetõttu oli hea meel jagada kogemusi akadeemiliselt võimekate keskkooli õpilaste varasest haaramisest teadustöösse. Meie gümnaasiumite ja kõrgkoolide vahelise koostöö kogemusest soovitakse ka Prantsusmaal õppida,” sõnas minister Mailis Reps.


Kohtumisel arutati ka haridusuuenduste valdkonnas parimate praktikate jagamist. Selle ühe võimalusena käis Prantsusmaa haridusminister välja mõtte koondada tihedamaks koostööks Euroopa viis enam haridusuuendusi teinud riiki, et arendada haridussüsteeme, vahetada parimaid praktikaid ning viia edasi innovaatilisi pedagoogilisi trende eelkõige keskhariduse tasemel. Koostöö oluliseks osaks oleksid ka tihedamad kontaktid õpilasvahetuste ja õpetajate vahetuste kaudu.


Minister Mailis Reps tänas ka Prantsusmaa valitsust senise hea koostöö eest prantsuse keele õpetamisel ja keeletaseme testimisel. Alates 2014. aastast on Eesti gümnaasiumilõpetajad saanud sooritada võõrkeele riigieksamina rahvusvaheliselt tunnustatud DELF scolaire keeletasemetesti B1 ja B2 tasemel ning koostöös Prantsuse Instituudiga on saanud teoks varase keeleõppe projekt FrancoKikk Eesti lasteaedades. 


Visiidi käigus kohtus minister ka Alžeeria, Gruusia ning teiste riikide haridusministritega, kes eelkõige soovisid teada saada, mis on  Eesti väga heade PISA testide tulemuste saladus ning kasutasid võimalust, et küsida spetsiifilisi soovitusi oma riigi tulemuste tõstmiseks.

Veel uudiseid samal teemal

16.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Valitsuskabinetis anti heakskiit Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala korrastamise plaanile

Valitsus otsustas toetada haridus- ja teadusministri ettepanekut moodustada SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal haridus- ja noortevaldkonna ühendamet, mille nimeks saab Haridus- ja Noorteamet. Valitsuskabinetis toetati ka ettepanekut nimetada Keeleinspektsioon ümber Keeleametiks, tagades Eesti Keele Instituudi iseseisvuse ja rolli säilimise. Haridus- ja Teadusministeerium sai ülesande valmistada ette eelnõu arvestusega, et loodavad ametid alustaksid tööd hiljemalt 1. augustil 2020.

15.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Huvitava Kooli hariduskonverentsil keskendutakse õppimisele ja ajale

Täna ja homme toimub Tartu Ülikooli spordihoones algatuse Huvitav Kool VII hariduskonverents, mis seekord kannab pealkirja „Õppimise aeg“.