Sa oled siin

Minister Reps Tokyo õpilastele: Infotehnoloogia on osa noorte igapäevast, seepärast peame olema alati sammu ees

28. september 2017 - 15:41

Minister Mails Reps ja kantsler Tea Varrak külastasid täna Tokios Harajukugaien Junior High School´i, kus õpivad 6.-9. klasside õpilased. Kohtumisel osalenud Shibuya linnapea Ken Hasebe tõi esile Eesti  hariduse e-lahenduste hea maine ning nentis, et Jaapan liigub Eestiga samas suunas.

Kooli direktori Masahiro Shirakura, haridusameti esindajate ja õpilastega kohtudes tõdesid Eesti delegatsiooni liikmed, et Eesti ja Jaapan on PISA tulemustes mõlemad maailma tipus, mille jaoks teevad head tööd mõlema riigi õpetajad ja õpilased.


„Infotehnoloogia on osa noorte igapäevast, seepärast peame olema alati sammu ees. Kasutame hariduses e-lahendusi, samuti tegelevad meie õpilased nii põhikoolides kui gümnaasiumides  programmeerimise ja küberkaitsega. Eesti õpetajad on olnud aktiivsed e-õppevara koostajad ja digilahendusele kaasa aitajad“, tunnustas minister Eesti õpilasi ja õpetajaid.


Minister tutvustas õpilastele meie haridust ja Eestit öeldes eesti keeles, et järgmisel aastal saab Eesti Vabariik 100 aastaseks. Eesti õpilased õpivad võrreldes Jaapani eakaaslastega rohkem võõrkeeli – Jaapani koolides on tavaline ühe võõrkeele õppimine. Koolipere oli rõõmsalt üllatunud kuuldes, et mitmes Eesti üldhariduskoolis õpitakse ka jaapani keelt.


Harajukugaien Junior High School´il on varasem hea koostöö Soomega. Minister avaldas lootust, et tänane kohtumine aitab kaasa ka Eesti koolide ja Tokio Harajukugaien Junior High School´i suhtlusele. Hea võimalus alustatu jätkamiseks on detsembris, mil linnapea Ken Hasabe külastab Eestit.

Veel uudiseid samal teemal

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav toetus suurenes 12 miljoni võrra, ulatudes 354 miljoni euroni

Valitsuses täna kinnitatud korraldusega jagatakse omavalitsuste vahel 354 miljonit eurot haridustoetust. Sellest 285 miljonit eurot on õpetajate palgatoetus, mis kasvatab õpetajate miinimumpalga 1315 euroni ja loob võimaluse maksta õpetajatele keskmist brutokuupalka 1540 eurot.

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pälvis maailma olulisimal haridusfoorumil suurt tähelepanu

Äsja Londonis lõppenud maailma tunnustatuimal haridusfoorumil Education World Forum osalenud minister Mailis Repsi sõnul tõusis Eesti hariduse edulugu foorumi peamiseks ja läbivaks teemaks.