Sa oled siin

Minister Reps on sel nädalal töövisiidil Ameerika Ühendriikides

28. oktoober 2019 - 7:35

Minister Mailis Reps on sel nädalal esmaspäevast neljapäevani töövisiidil Ameerika Ühendriikides koos peaminister Jüri Ratase ja äridelegatsioonidega.

Minister Mailis Repsi sõnul on visiidi peamiseks eesmärgiks tihendada Ameerika Ühendriikidega teadus- ja innovatsioonialaseid koostöösidemeid ning tutvuda Ameerika Ühendriikide teaduskoostöömudelitega. „Ameerika Ühendriigid on eeskujuks erasektori ja teadlaskonna koostööga. Usun, et parimatelt õppimine aitab meil ka kujundada enda järgmise innovatsioonistrateegia selliselt, et Eesti teadus püsiks maailma tipus,“ sõnas minister Reps.

Täna, 28. oktoobril kohtub minister Reps koos peaministriga New Yorgis Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni peasekretäri Antonio Guterresega, kellega arutatakse tulevast Eesti tööd julgeolekunõukogu mittealalise liikmena. Pärastlõunal osaleb minister Reps targa linna teemalisel ümarlaual Global Futures Groupiga Urban Tech Hubis koos peaministrit saatva äridelegatsiooniga. Õhtupoolikul esineb minister Albany ülikoolis innovatsiooniteemalise ettekandega ning kohtub ülikooli juhtkonnaga arutamaks Eesti ja USA ülikoolide vahelist koostööd. Kohtumisel sõlmib Tallinna Tehnikaülikool Albany ülikooliga koostööleppe targa linna teema arendamiseks. Õhtul osaleb minister Reps koos peaministri ja delegatsiooniga EASi New Yorgi esinduse avamisel.

Teisipäeval, 29. oktoobril kohtub Reps New Yorgi Eesti kooli direktoriga, et rääkida kooli tegevustest. Samuti on kavas arutelu Eesti hariduse ja digiedu teemadel Google’i endise asepresidendi Sebastian Thruniga ning õhtupoolikul külastatakse ühiselt Google’i New Yorgi peakontorit.

Kolmapäeval, 30. oktoobril ja neljapäeval, 31. oktoobril toimuvad Repsil Washingtonis kohtumised innovatsiooni- ja teaduspraktikate teemal. Muuhulgas kohtutakse Rahvusvahelise Valuutafondi ning Ameerika Teaduste Akadeemia esindajatega. USA teaduste akadeemia presidendi professor Marcia McNuttiga räägitakse Eesti ja USA teaduskoostöö edendamisest ja jagatakse parimaid praktikaid.

Visiidi lõpetavad neljapäeval peaministriga ühised kohtumised Ameerika Ühendriikide juudiorganisatsiooni ning Eesti kogukonnaga Washingtonis.

Visiidil saadab minister Repsi kõrghariduse- ja teaduse asekantsler Indrek Reimand.

Veel uudiseid samal teemal

20.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeerium jätab kavandatava erarakenduskõrgkooli õppe õiguseta

Haridus- ja Teadusministeerium kavatseb mitte anda õppe õigust erarakenduskõrgkoolile Nordic School of Hospitality and Innovation, kuna valdavalt välisüliõpilasi vastu võtta plaaniva kõrgkooli jätkusuutlikkus on küsitav.

19.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Mailis Reps tunnustas rahvusvahelistel võistlustel edukaid õppureid

Eile õhtul tunnustas haridus- ja teadusminister Mailis Reps rahvusvahelistel olümpiaadidel ja võistlustel märkimisväärseid tulemusi saavutanud õpilasi ja nende juhendajaid Noblessneri Valukojas toimunud vastuvõtul „Tere tulemast Olümposele“.