Sa oled siin

Minister Reps osaleb täna ja homme Brüsselis hariduse tippkohtumisel

26. september 2019 - 6:16

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps viibib täna ja homme Brüsselis, kus osaleb hariduse tippkohtumisel, teaduse ja innovatsioonipäevade arutelul ja teadusministrite nõukogu kohtumisel.

Täna toimuval hariduse tippkohtumisel (Education Summit) osaleb minister Mailis Reps tehnoloogiateemalises paneeldiskussioonis koos Kreeka haridus-, teadus- ja usuasjade minister Niki Kerameusi ning Poola ja Saksamaa haridustöötajatega. Reps on paneelis osalema kutsutud tänu Eesti edusammudele hariduse digipööramisel ja nutikate lahenduste elluviimisel. Tänavu teist korda toimuval hariduse tippkohtumisel osalevad enam kui 700 Euroopa Liidu liikmesriikide ministrit ja esindajat, Euroopa Liidu institutsioonide esindajad ja haridustöötajad.

Tippkohtumisel tutvustab Euroopa Komisjoni hariduse-, noorte-, spordi- ja kultuurivolinik Tibor Navracsics iga-aastast Euroopa haridussüsteemide ja -poliitikate võrdlusraportit „Hariduse ja koolituse monitooring 2019“ (Education and Training Monitor 2019). Käesolev raport keskendub õpetajaametiga seonduvatele väljakutsetele ning põhineb TALISe, Eurostati, OECD ja Eurydice andmetel.

Pärastlõunal osaleb minister Mailis Reps konverentsil „Teaduse ja Innovatsiooni Päevad“ (R&I Days), kus muuhulgas arutatakse Euroopa Horisondiga seonduvaid väljakutseid. Õhtul kohtub ta teiste konverentsil osalenud ministrite ning Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoni liikmetega, sealhulgas järgmise Euroopa Komisjoni presidendikandidaadi Ursula von der Leydeniga.

Reedel, 27. septembril võtab Mailis Reps osa teadusministrite nõukogust, mille peamiseks teemaks on kestliku kasvu tagamine teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni abil.

Ministrite lõunakohtumisel arutatakse teadus- ja arendustegevuse rolli kliimaeesmärkide täitmisel. Lisaks kohtub Mailis Reps ka Taani haridus- ja teadusminister Ane Halsboe-Jørgenseniga.

 

 

 

Veel uudiseid samal teemal

17.10.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Oskuste ÖÖl avavad kutsekoolid oma uksed

Täna, 17. oktoobril toimub Eestis Euroopa kutseoskuste nädala raames suur kutsekoolide ülene Oskuste ÖÖ. Sellest inspireerituna avavad enamus kutsekoole ühel õhtul uksed, et tutvustada erinevate tegevuste kaudu oskusõppe võimalusi ja lasta kõigil avastada oma andeid. Kutsekoolides on sel õhtul avatud mitmed põnevad töötoad ning toimub palju oskusi arendavaid tegevusi.

15.10.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti noortepoliitika pälvib kõrge tunnustuse

Homme, 16. oktoobril antakse Belgradis üle Eestile tunnustus Future Policy Award 2019 noori võimestava poliitika kujundamise eest. Auhinna võtavad vastu Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets ja noorteosakonna juhataja Reelika Ojakivi.