Sa oled siin

Minister Reps osaleb täna ja homme Brüsselis hariduse tippkohtumisel

26. september 2019 - 6:16

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps viibib täna ja homme Brüsselis, kus osaleb hariduse tippkohtumisel, teaduse ja innovatsioonipäevade arutelul ja teadusministrite nõukogu kohtumisel.

Täna toimuval hariduse tippkohtumisel (Education Summit) osaleb minister Mailis Reps tehnoloogiateemalises paneeldiskussioonis koos Kreeka haridus-, teadus- ja usuasjade minister Niki Kerameusi ning Poola ja Saksamaa haridustöötajatega. Reps on paneelis osalema kutsutud tänu Eesti edusammudele hariduse digipööramisel ja nutikate lahenduste elluviimisel. Tänavu teist korda toimuval hariduse tippkohtumisel osalevad enam kui 700 Euroopa Liidu liikmesriikide ministrit ja esindajat, Euroopa Liidu institutsioonide esindajad ja haridustöötajad.

Tippkohtumisel tutvustab Euroopa Komisjoni hariduse-, noorte-, spordi- ja kultuurivolinik Tibor Navracsics iga-aastast Euroopa haridussüsteemide ja -poliitikate võrdlusraportit „Hariduse ja koolituse monitooring 2019“ (Education and Training Monitor 2019). Käesolev raport keskendub õpetajaametiga seonduvatele väljakutsetele ning põhineb TALISe, Eurostati, OECD ja Eurydice andmetel.

Pärastlõunal osaleb minister Mailis Reps konverentsil „Teaduse ja Innovatsiooni Päevad“ (R&I Days), kus muuhulgas arutatakse Euroopa Horisondiga seonduvaid väljakutseid. Õhtul kohtub ta teiste konverentsil osalenud ministrite ning Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoni liikmetega, sealhulgas järgmise Euroopa Komisjoni presidendikandidaadi Ursula von der Leydeniga.

Reedel, 27. septembril võtab Mailis Reps osa teadusministrite nõukogust, mille peamiseks teemaks on kestliku kasvu tagamine teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni abil.

Ministrite lõunakohtumisel arutatakse teadus- ja arendustegevuse rolli kliimaeesmärkide täitmisel. Lisaks kohtub Mailis Reps ka Taani haridus- ja teadusminister Ane Halsboe-Jørgenseniga.

 

 

 

Veel uudiseid samal teemal

27.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Täna tähistatakse rahvusvahelist holokaustipäeva riikliku mälestustseremooniaga

Täna, 27. jaanuaril tähistatakse rahvusvahelist holokaustipäeva kell 13.00 Tallinnas Rahumäe Juudi kalmistul (Rahumäe tee 8a) riikliku mälestustseremooniaga. Tänavu möödub 75 aastat Auschwitzi koonduslaagi vabastamisest.

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav toetus suurenes 12 miljoni võrra, ulatudes 354 miljoni euroni

Valitsuses täna kinnitatud korraldusega jagatakse omavalitsuste vahel 354 miljonit eurot haridustoetust. Sellest 285 miljonit eurot on õpetajate palgatoetus, mis kasvatab õpetajate miinimumpalga 1315 euroni ja loob võimaluse maksta õpetajatele keskmist brutokuupalka 1540 eurot.