Sa oled siin

Minister Reps osaleb Jeruusalemmas konverentsil ja kohtub Iisraeli kolleegiga

27. mai 2018 - 6:18

Minister Reps viibib tänasest teisipäevani visiidil Iisraelis, kus osaleb teadus- ja innovatsioonialasel konverentsil ning kohtub Iisraeli teadus- ja tehnoloogiaminister Ofir Akunisega.

„Konverents kutsub üles kastist või raamidest välja mõtlema – just see on midagi, mida peame igapäevaselt tegema Eesti haridus- ja teadussüsteemi kujundamisel ning inspireerima meie lapsi uute lahenduste leidmisel,“ sõnas minister Mailis Reps. „Ma loodan nende päevade jooksul Iisraelis jagada Eesti kogemusi haridusuuenduste elluviimisel ning saada ideid, mida õnnestuks meie noorte tuleviku paremaks kujundamiseks Eestis rakendada,“ lisas minister.

Konverentsil keskendutakse lisaks uute lahenduste leidmisele ka innovatsioonile ja esinejate seas on nii populaarsete start-upide kui ka tuntud sotsiaalmeediabrändide esindajad. Näiteks arutatakse haridussüsteemi rolli ja mõju loova mõtlemise kujundamisele ning tuleviku kõrghariduse üle.

Täna külastab minister Reps koos Eesti saatkonna asejuhi Mikk Rebasega Heebrea Ülikooli, kus arutatakse ülikooli presidendi professor Asher Coheniga Eesti ülikoolide ja Heebrea Ülikooli vahelise koostöö edendamist ja parimate praktikate jagamist.

Teisipäeval kohtub minister Reps Iisraeli teadus- ja tehnoloogiaminister Ofir Akunisega, kellega arutatakse koostöövõimalusi. Lisaks kohtub minister ka Poola asepeaministri ning teadus- ja kõrgharidusministri Jarosław Gowiniga, Argentiina teadus-, tehnoloogia- ja innovatsiooniministri Dr Jose Lino Barañaoga ning India teadus-, tehnoloogia- ja maateaduste ministri Harsh Vardhaniga. Kohtumisetel arutatakse peaasjalikult sügisel Tallinnas toimuva ülemaailmse OECD haridusinnovatsiooni (GEIS) tippkohtumist.

Reps külastab ka Lääne-Jeruusalemmas asuvat kooli, kus tutvub Iisraeli haridussüsteemiga, kooli õppetöö korraldusega ning koos kooli juhtidega arutatakse, mida vastastikku õppida.

Tegemist on esimese haridus- ja teadusministri visiidiga Iisraeli. Kahepoolseid suhteid hariduse ja teaduse vallas on arendatud juba aastast 1993.

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.