Sa oled siin

Minister Reps osaleb G7 haridusministrite tippkohtumisel Pariisis

4. juuli 2019 - 7:08

Täna osaleb minister Mailis Reps esmakordselt G7 haridusministrite tippkohtumisel, mille peamised teemad on võrdne ligipääs haridusele, võitlus koolikiusamisega ning alushariduse ja õpetajaametiga seonduvad väljakutsed.

Tegemist on esimese korraga, kui Eesti G7 kohtumisest osa võtab. „Esimest korda G7 kohtumisele kutsutud Eestile on see suureks tunnustuseks ning kinnituseks, et meie haridussüsteem on maailmale eeskujuks,“ sõnas minister Mailis Reps.

Prantsusmaa haridusminister Jean-Michel Blanquer märkis kutses haridus- ja teadusminister Mailis Repsile, et Eesti innovaatiline haridus on maailmale eeskujuks. Lisaks suurepärastele tulemustele PISA testides hinnatakse kõrgelt Eesti saavutusi nii hariduse digipöördel, Eesti EL Nõukogu eesistumise ajal kui ka ühe võrdseima haridussüsteemi loomisel maailmas. Blanquer usub, et G7 riikidel on võimalik õppida Eesti kogemustest ja teadmistest. Koos Eestiga osalevad aruteludel veel kaks hariduse tippriiki – Argentiina ja Singapur.

Lisaks kohtub minister Reps Kanada New Brunswicki ja Quebeci provintsi haridusministritega ning annab üle auhinna õpilaskonkursi võitjatele. Konkursi teemaks oli „7 meedet ebavõrdsuse vastu võitlemiseks hariduses“ ning selles osalesid Prantsusmaa erinevate regioonide ja linnade õpilased.

G7-sse kuuluvad seitse maailma suurima majandusega riiki: Kanada, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Jaapan, Suurbritannia ja Ameerika Ühendriigid.

Veel uudiseid samal teemal

13.09.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeeriumi 38. nädala eelinfo

13.09.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Väliseesti lapsed kolmekümne ühest riigist alustavad uut õppeaastat

15. septembril alustab seitsmendat õppeaastat väljaspool Eestit elavate eestikeelsete laste Üleilmakool, kus õpib 205 õpilast 31 riigist.
Põhikooliealistel õpilastel on e-kursustel võimalik õppida eesti keelt ja kirjandust, Eesti ajalugu, Eesti geograafiat ja matemaatikat kokku 23 erineval kursusel. Kõige rohkem õpitakse eesti keelt, kolmkümmend viis õpilast osaleb mitmel kursusel.