Sa oled siin

Minister Reps kutsus kokku kutsehariduse nõukoja

15. november 2019 - 16:45

Täna kogunes Haridus- ja Teadusministeeriumis esimest korda kutsehariduse nõukoda, kuhu olid kutsutud 16 asutuse ja organisatsiooni esindajad, et siduda valdkonna asjatundjate parimad teadmised kutsehariduse tuleviku hüvanguks.

Nõukoja kutsus kokku minister Mailis Reps, kelle sõnul on uus nõuandev kogu koht, kus riik räägib sotsiaalsete partneritega läbi kutseharidust puudutavad olulised otsused. „Esimene kohtumine kinnitas sellise nõukoja vajalikkust,“ ütles Reps. „Täna arutasime, kuidas kasutada kutsekoolide rahastamisel edaspidi tulemusnäitajaid. Samuti pidasime nõu, kuidas parimal moel arvestada riiklike koolituskohtade tellimisel OSKA soovitusi, tööandjate soove ning sotsiaalsete partnerite arvamust. Pikemalt peatusime ka küsimusel, mis aitaks suunata rohkem noori valima tehnika ja tootmise erialasid.“

Kutsehariduse nõukotta kuuluvad esindajad Eesti Kaubandus-Tööstuskojast, Eesti Tööandjate Keskliidust, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojast, Eesti Väike-ja Keskmiste Ettevõtja Assotsiatsioonist, Eesti Kutseõppe Edendamise Ühingust, Eesti Töötukassast, Eesti Linnade ja Valdade Liidust, Kutsekojast ja Eesti Ametiühingute Keskliidust. Lisaks Haridus- ja Teadusministeeriumile on kaasatud veel kuus ministeeriumi: Majandus-ja Kommunikatsiooniministeerium, Maaeluministeerium, Keskkonnaministeerium, Kultuuriministeerium, Sotsiaalministeerium ja Siseministeerium. Nõukoja esimees on haridus- ja teadusminister ning aseesimees ministeeriumi kutse- ja täiskasvanuhariduse ning koolivõrgu asekantsler Robert Lippin.

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.