Sa oled siin

Minister Reps kutsus kokku kutsehariduse nõukoja

15. november 2019 - 16:45

Täna kogunes Haridus- ja Teadusministeeriumis esimest korda kutsehariduse nõukoda, kuhu olid kutsutud 16 asutuse ja organisatsiooni esindajad, et siduda valdkonna asjatundjate parimad teadmised kutsehariduse tuleviku hüvanguks.

Nõukoja kutsus kokku minister Mailis Reps, kelle sõnul on uus nõuandev kogu koht, kus riik räägib sotsiaalsete partneritega läbi kutseharidust puudutavad olulised otsused. „Esimene kohtumine kinnitas sellise nõukoja vajalikkust,“ ütles Reps. „Täna arutasime, kuidas kasutada kutsekoolide rahastamisel edaspidi tulemusnäitajaid. Samuti pidasime nõu, kuidas parimal moel arvestada riiklike koolituskohtade tellimisel OSKA soovitusi, tööandjate soove ning sotsiaalsete partnerite arvamust. Pikemalt peatusime ka küsimusel, mis aitaks suunata rohkem noori valima tehnika ja tootmise erialasid.“

Kutsehariduse nõukotta kuuluvad esindajad Eesti Kaubandus-Tööstuskojast, Eesti Tööandjate Keskliidust, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojast, Eesti Väike-ja Keskmiste Ettevõtja Assotsiatsioonist, Eesti Kutseõppe Edendamise Ühingust, Eesti Töötukassast, Eesti Linnade ja Valdade Liidust, Kutsekojast ja Eesti Ametiühingute Keskliidust. Lisaks Haridus- ja Teadusministeeriumile on kaasatud veel kuus ministeeriumi: Majandus-ja Kommunikatsiooniministeerium, Maaeluministeerium, Keskkonnaministeerium, Kultuuriministeerium, Sotsiaalministeerium ja Siseministeerium. Nõukoja esimees on haridus- ja teadusminister ning aseesimees ministeeriumi kutse- ja täiskasvanuhariduse ning koolivõrgu asekantsler Robert Lippin.

Veel uudiseid samal teemal

11.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pakub Aasia juhtival haridusmessil elavat huvi

Täna Hongkongis Aasia juhtiva haridusmessi „The Learning and Teaching Expo“ (LTE) avakõnes nimetas kantsler Mart Laidmets oskusi uueks valuutaks, mis aitavad tuleviku väljakutsetele paremini vastu seista ning jõuda ühiskonnana kaugemale.

11.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeerium kutsub valima 2019. aasta parimat keeletegu

Aasta keeleteokonkursi eesmärk on tunnustada tegusid, mis tõstavad eesti keele tuntust ja mainet, väärtustavad eesti keele õpetamist, õppimist ja oskamist, soodustavad eesti keele kasutamist ja staatuse kindlustamist ning edendavad eesti keele talletamist ja uurimist.