Sa oled siin

Minister Reps kohtus Marimaa asjatundjatega

8. september 2005 - 0:00

Minister Mailis Reps tundis muret Kolumbi nimelise kirjanduskeskuse saatuse pärast ja lubas leida vahendeid viieköitelise Kolumbi kogutud teoste kahe köite väljaandmise finantseerimiseks ja levitamiseks Mari koolides. Minister pidas oluliseks ka kirjanduskeskuse üürivõla likvideerimist.

Kohtumisel arutati teisigi maride toetamise võimalusi, näiteks Marimaa inglise keele õpetajate täiendkoolitamist Eestis. Samuti saabub lähinädalatel Mari Elist eesti keelt õppivate üliõpilaste grupp eesti keele ja kultuuri intensiivkursustele.

MTÜ Fennougria asutuse juhatuse esimees Tõnu Seilenthal ütles, et ta tunneb heameelt, et minister soovib kindlasti ka hõimurahvaste programmi toetada.

Haridus- ja Teadusministeeriumi keeletalituse juhataja Tõnu Tender märkis, et ministri Marimaa visiit on tekitanud erakordselt suure huvi Marimaa ja maride probleemide vastu. “See on iseenesest positiivne, sest sellest teati ja räägiti varem sootuks vähem,” lisas Tender.

Kohtumisel Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses osalesid minister Mailis Reps, ministri nõunik Urve Läänemets, ministeeriumi keeletalituse juhataja Tõnu Tender, Hõimurahvaste Programmi nõukogu esimees ja MTÜ Fennougria asutuse juhatuse esimees Tõnu Seilenthal, MTÜ Fennougria asutuse Hõimukeskuse juhataja ja endine Eesti Mari Seltsi esimees Jaak Prozesi ning Mari Eesti Kogukonna esimees Vitali Rõbakov.

Tarmu Kurm
Teabekorralduse osakonna juhataja
Haridus- ja Teadusministeerium
735 0154