Sa oled siin

Minister Reps ja Rakvere linnapea sõlmisid ühiste kavatsuste leppe riigigümnaasiumi rajamiseks

24. jaanuar 2017 - 15:50

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning Rakvere linnapea Mihkel Juhkami sõlmisid täna ühiste kavatsuste kokkuleppe, millega alustatakse läbirääkimisi riigigümnaasiumi rajamiseks Rakvere linna.

Minister Mailis Reps: „Soovime koostöös Rakverega ja teiste Lääne-Viru omavalitsustega leida parima lahenduse noortele, et maakonnas pakutav gümnaasiumiharidus oleks jätkuvalt nii tugev kui ka kättesaadav igale motiveeritud noorele. Seetõttu panime täna paika ka põhimõtted, kuidas peaksime ühiselt selle kooli looma.“

Riigigümnaasium peab vastama riigigümnaasiumide kvaliteedikokkuleppele ning seal tuleb anda valikuterohket haridust, mis vastab Eesti elukestva õppe strateegia eesmärkidele. Kooli asukoht, õppekohtade hulk ning loomise ajakava sõltub läbirääkimiste tulemustest. Rakvere linn kohustub riigigümnaasiumi alustamise hetkel andma linnas gümnaasiumihariduse korraldamise üle riigile.

„Rakvere on olnud enam kui sada aastat Virumaa hariduskeskuseks. Usume, et see otsus aitab meil seda üliolulist rolli täita veel vähemalt teist sama kaua veel,“ sõnas allkirjastamise järel Rakvere linnapea Mihkel Juhkami.

Viimase 11 aastaga on Lääne-Virumaal langenud gümnasistide arv pea poole võrra ehk 1724 pealt 944 nooreni. Aastas 2023 langeb gümnaasiumikohtade vajadus u 870ni.

Riigigümnaasiumid

Eestis tegutseb kokku 12 riigigümnaasiumi. Riigigümnaasiumid luuakse kokkuleppel kohalike omavalitsustega ning eesmärk on tagada kaasaegne õpikeskkond ja valikuterikas gümnaasiumiharidus igas Eesti maakonnas.

Maakondlikud riigigümnaasiumid tegutsevad Viljandis, Haapsalus, Jõgeval, Tartus, Võrus, Pärnus, Jõhvis, Kärdlas, Valgas ja Põlvas. Lisaks on sõlmitud kokkulepped riigigümnaasiumide loomiseks Viimsi, Rapla, Paide, Kohtla-Järvega, Harku vallaga, Saue vallaga, Rae vallaga, ja Narva linnaga.

Lääne-Viruma koolivõrk 2016/2017. õppeaastal

  • Lääne-Virumaal on käesoleva õppeaasta seisuga kokku 34 kooli, millest 11-l on ka gümnaasiumiosa (sh üks täiskasvanute gümnaasium). Õpilasi kokku 6763, kellest 944 on gümnasistid.
  •  Rakvere linnas on sellel õppeaastal 6 kooli, kus õpib 2560 õpilast sh 532 gümnasisti statsionaarses ja 131 mittestatsionaarses õppes.
  • Riigi prognooside kohaselt on Lääne-Virumaal 2023. aastal vajadus 870 gümnaasiumi õppekoha järele ja 2026. aastal 940 õppekoha järele.

Pildidigalerii ministri Lääne-Viru visiidist ning ühiste kavatsuste kokkuleppe allkirjastamisest.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.