Sa oled siin

Minister Reps ja kantsler Varrak osalesid Eestiga seotud Jaapani idufirma kontori avamisel Tokyos

28. september 2017 - 17:36

Minister Mailis Reps ja kantsler Tea Varrak osalesid täna Eestiga seotud Jaapani idufirma Planetway Tokio kontori avamisel.
 
„Planetway on hea näide Eesti ja Jaapani ekspertide koostööst teadussaavutuste ellu rakendamisel,“ sõnas minister idufirma Tokio kontori avamisel, kus osalesid lisaks ettevõtetele ka Jaapani ja Eesti ülikoolide esindajad.

„Eesti X-tee ja ID-kaardi lahendused on Jaapanile eeskujuks,“ ütles Planetway juht Noriaki Hirao. „Planetway pakub Jaapani kindlustusfirmadele ja haiglatele e-lahendusi, mis hõlbustavad nii inimeste suhtlust asutustega kui ka ametiasutuste omavahelist asjaajamist. Samas on üks meile oluline tulevikuplaan seotud haridusega. Nimelt soovime välja töötada e-teenused üliõpilasvahetuse lihtsustamiseks,“ avaldas ettevõte juht. Kui täna tuleb Jaapanist välismaale õppima suundujatel esitada dokumendid paberil, peaks tulevikus saama vajalikke toiminguid teha e-keskkonnas. Minister Mailis Repsi hinnangul aitaks see kaasa ka Eesti ülikoolide soovile tihendada Jaapaniga üliõpilasvahetust. 

Planetway on Jaapani idufirma, millel on kontarid peale Eesti veel Silicon Valley’s San Joses, Tokyos ja Fukuokas. Firma juht on Noriaki Hirao, tehnoloogiadirektor IT-spetsialist Tõnu Samuel, juhatuse liige on Aasia-ekspert Raul Allikivi.

Minister ja kantsler viibivad 27.septembrist 3. oktoobrini visiidil Jaapanis, mille peaeesmärk on valmistada ette kahepoolse teadus ja tehnoloogia koostöölepingu sõlmimist Jaapaniga, mis avab Eesti teadlastele ja ülikoolidele mitmeid uusi võimalusi. Osaletakse Euroopa Liidu - Jaapani teaduspoliitika foorumil, külastatakse ka nii koole kui ülikoole, et arendada Eesti ja Jaapani ülikoolide koostööd üliõpilasvahetuse, teadusstipendiumiste ning teadus- ja arendustegevuse valdkonnas.

Veel uudiseid samal teemal

16.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Valitsuskabinetis anti heakskiit Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala korrastamise plaanile

Valitsus otsustas toetada haridus- ja teadusministri ettepanekut moodustada SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal haridus- ja noortevaldkonna ühendamet, mille nimeks saab Haridus- ja Noorteamet. Valitsuskabinetis toetati ka ettepanekut nimetada Keeleinspektsioon ümber Keeleametiks, tagades Eesti Keele Instituudi iseseisvuse ja rolli säilimise. Haridus- ja Teadusministeerium sai ülesande valmistada ette eelnõu arvestusega, et loodavad ametid alustaksid tööd hiljemalt 1. augustil 2020.

15.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Huvitava Kooli hariduskonverentsil keskendutakse õppimisele ja ajale

Täna ja homme toimub Tartu Ülikooli spordihoones algatuse Huvitav Kool VII hariduskonverents, mis seekord kannab pealkirja „Õppimise aeg“.