Sa oled siin

Minister Reps ja kantsler Varrak osalesid Eestiga seotud Jaapani idufirma kontori avamisel Tokyos

28. september 2017 - 17:36

Minister Mailis Reps ja kantsler Tea Varrak osalesid täna Eestiga seotud Jaapani idufirma Planetway Tokio kontori avamisel.
 
„Planetway on hea näide Eesti ja Jaapani ekspertide koostööst teadussaavutuste ellu rakendamisel,“ sõnas minister idufirma Tokio kontori avamisel, kus osalesid lisaks ettevõtetele ka Jaapani ja Eesti ülikoolide esindajad.

„Eesti X-tee ja ID-kaardi lahendused on Jaapanile eeskujuks,“ ütles Planetway juht Noriaki Hirao. „Planetway pakub Jaapani kindlustusfirmadele ja haiglatele e-lahendusi, mis hõlbustavad nii inimeste suhtlust asutustega kui ka ametiasutuste omavahelist asjaajamist. Samas on üks meile oluline tulevikuplaan seotud haridusega. Nimelt soovime välja töötada e-teenused üliõpilasvahetuse lihtsustamiseks,“ avaldas ettevõte juht. Kui täna tuleb Jaapanist välismaale õppima suundujatel esitada dokumendid paberil, peaks tulevikus saama vajalikke toiminguid teha e-keskkonnas. Minister Mailis Repsi hinnangul aitaks see kaasa ka Eesti ülikoolide soovile tihendada Jaapaniga üliõpilasvahetust. 

Planetway on Jaapani idufirma, millel on kontarid peale Eesti veel Silicon Valley’s San Joses, Tokyos ja Fukuokas. Firma juht on Noriaki Hirao, tehnoloogiadirektor IT-spetsialist Tõnu Samuel, juhatuse liige on Aasia-ekspert Raul Allikivi.

Minister ja kantsler viibivad 27.septembrist 3. oktoobrini visiidil Jaapanis, mille peaeesmärk on valmistada ette kahepoolse teadus ja tehnoloogia koostöölepingu sõlmimist Jaapaniga, mis avab Eesti teadlastele ja ülikoolidele mitmeid uusi võimalusi. Osaletakse Euroopa Liidu - Jaapani teaduspoliitika foorumil, külastatakse ka nii koole kui ülikoole, et arendada Eesti ja Jaapani ülikoolide koostööd üliõpilasvahetuse, teadusstipendiumiste ning teadus- ja arendustegevuse valdkonnas.

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.