Sa oled siin

Minister Reps EL-Jaapani teaduspoliitika foorumil: teaduse ja innovatsiooni rahastamine on investeering tulevikku

30. september 2017 - 14:23


Minister Mailis Reps osales täna Euroopa Liidu nõukogu eesistujana Jaapanis Kyotos toimuval 8. Euroopa Liidu-Jaapani teaduspoliitika foorumil, kus kõneles tõenduspõhisest teadus-, tehnoloogia- ja innovatsioonipoliitikast.


 “Teaduse puhul on võtmeküsimus, millal tehtud investeeringud ennast ära tasuvad. Teadlased on välja arvutatud, et iga teadusesse investeeritud 100 eurot toob tagasi 120 eurot. Samas avaldub teadussaavutuste sotsiaalne ja majanduslik mõju sageli keskmises ja pikas perspektiivis. Seepärast on oluline positiivsete muutuste taga  teadussaavutusi ära tunda. Heaks näiteks on siin erinevad e-lahendused, mille taga on teadlaste pikaajaline töö. Poliitikas prioriteetide seadmiseks tuleb aga kindlasti märgata ka neid saavutusi, mille mõju avaldub kiiremini. On hea meel, et Euroopa Liidu jaoks on teadus alati olnud esmatähtis. Euroopas teevad teadlased tihedat koostööd, kuid meie ülesanne on luua avatud õhkkond laiemalt,” ütles minister Reps kõnes.


Foorumil osalenud Prantsusmaa kõrgharidus-, teadus- ja innovatsiooniminister Frédérique Vidal pidas oluliseks  teaduse inimestele lähemale toomist, et noored mõistaksid teaduse panust ühiskonda ja neis tekiks uudishimu teaduse vastu.


Foorumil tõdeti, et teadus ja innovatsioon peavad olema ühiskonnaga dialoogis, rõhutati mõttekodade rolli andmete analüüsis ning rahakasutuse andmete olulisust – kuidas raha kasutatakse, kuidas jõuab loodud teadmus ettevõtlusesse. Oluline on ka panustada inimressursi arendamisse ja jälgida, kuidas kujunevad teadlaste karjäärivalikud.


Kaheksandat korda toimunud Euroopa Liidu-Jaapani teaduspoliitika foorum koondab poliitikakujundajaid ja ametnikke, rahastamisasutuste juhte, ülikoolide esindajaid, akadeemikuid, ettevõtjaid, teadusajakirjanikke Euroopast ja Jaapanist, et arutada tõenduspõhise teaduse, tehnoloogia ja innovatsioonipoliitika üle.

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.