Sa oled siin

Minister Reps: Eesti varajase digiõppe kogemus pakub Jaapanis huvi

1. oktoober 2017 - 9:32
Minister Reps juhtimas Kyotos toimuval The Science and Technology in Society Forumil arutelu teemal Internet of Things
Minister Reps juhtimas Kyotos toimuval The Science and Technology in Society Forumil arutelu teemal Internet of Things

Minister Mailis Reps osaleb täna Jaapanis Kyotos toimuval foorumil Science and Technology in Society ("Teadus ja tehnoloogia ühiskonnas"). Oma sõnavõtus keskendub minister Eesti kogemusele IKT õppe vallas Tiigrihüppe programmist üldhariduskoolides kuni küberkaitse õpetamiseni magistri tasemel. 


Eesti puhul äratab nii Jaapanis kui teistes riikides huvi, et me alustame digioskuste õpetamisega väga varajases eas – programmeerimise ja teiste digioskuste õpetamisega tehakse algust juba põhikoolis ja mõnel pool isegi lasteaedades. Sellega kaasneb ka vajadus pöörata tähelepanu küberturvalisusele ja küberhügieenile.


“Oleme Eestis pidanud küberkaitse alast koolitust prioriteetseks ja meie ambitsioon on anda piirkonnas parimat küberkaitse alast haridust,” ütles minister foorumi eel ja lisas: “Küberturvalisusele esitatavad väljakutsed on väga laiad - need hõlmavad ühiskonna liikmeid tavatarbijast seadmete arendajateni ning samas ka õigusruumist ning poliitikast äristrateegiateni ja info kajastamiseni meedias. Seetõttu vajame asjade interneti toimivuseks, et ühiskonna liikmetel oleksid teadmised küberturvalisusest ning samuti, et  tootearendusprotsessis osaleksid küberkaitse spetsialistid. Me soovime, et „asjad“ ise tagaksid võimalikult suure turvalisuse.”


Foorumi Science and Technology in Society avas Jaapani peaminister Shinzo Abe ning siin kohtuvad riigi, ülikoolide, teadus- ja arendusasutuste ja mõttekodade esindajad üle kogu maailma. Kõrgetasemelisel foorumil arutletakse säästva arengu, teaduse, tehnoloogia ja hariduse üle digiühiskonnas, samuti räägitakse teadusest ja tehnoloogiast ettevõtluses ning ülikoolide rollist. Temaatilised arutelud toimuvad enam kui kolmekümnes teadusvaldkonnas. 

Veel uudiseid samal teemal

16.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Valitsuskabinetis anti heakskiit Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala korrastamise plaanile

Valitsus otsustas toetada haridus- ja teadusministri ettepanekut moodustada SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal haridus- ja noortevaldkonna ühendamet, mille nimeks saab Haridus- ja Noorteamet. Valitsuskabinetis toetati ka ettepanekut nimetada Keeleinspektsioon ümber Keeleametiks, tagades Eesti Keele Instituudi iseseisvuse ja rolli säilimise. Haridus- ja Teadusministeerium sai ülesande valmistada ette eelnõu arvestusega, et loodavad ametid alustaksid tööd hiljemalt 1. augustil 2020.

15.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Huvitava Kooli hariduskonverentsil keskendutakse õppimisele ja ajale

Täna ja homme toimub Tartu Ülikooli spordihoones algatuse Huvitav Kool VII hariduskonverents, mis seekord kannab pealkirja „Õppimise aeg“.