Sa oled siin

Minister Reps: Eesti varajase digiõppe kogemus pakub Jaapanis huvi

1. oktoober 2017 - 9:32
Minister Reps juhtimas Kyotos toimuval The Science and Technology in Society Forumil arutelu teemal Internet of Things
Minister Reps juhtimas Kyotos toimuval The Science and Technology in Society Forumil arutelu teemal Internet of Things

Minister Mailis Reps osaleb täna Jaapanis Kyotos toimuval foorumil Science and Technology in Society ("Teadus ja tehnoloogia ühiskonnas"). Oma sõnavõtus keskendub minister Eesti kogemusele IKT õppe vallas Tiigrihüppe programmist üldhariduskoolides kuni küberkaitse õpetamiseni magistri tasemel. 


Eesti puhul äratab nii Jaapanis kui teistes riikides huvi, et me alustame digioskuste õpetamisega väga varajases eas – programmeerimise ja teiste digioskuste õpetamisega tehakse algust juba põhikoolis ja mõnel pool isegi lasteaedades. Sellega kaasneb ka vajadus pöörata tähelepanu küberturvalisusele ja küberhügieenile.


“Oleme Eestis pidanud küberkaitse alast koolitust prioriteetseks ja meie ambitsioon on anda piirkonnas parimat küberkaitse alast haridust,” ütles minister foorumi eel ja lisas: “Küberturvalisusele esitatavad väljakutsed on väga laiad - need hõlmavad ühiskonna liikmeid tavatarbijast seadmete arendajateni ning samas ka õigusruumist ning poliitikast äristrateegiateni ja info kajastamiseni meedias. Seetõttu vajame asjade interneti toimivuseks, et ühiskonna liikmetel oleksid teadmised küberturvalisusest ning samuti, et  tootearendusprotsessis osaleksid küberkaitse spetsialistid. Me soovime, et „asjad“ ise tagaksid võimalikult suure turvalisuse.”


Foorumi Science and Technology in Society avas Jaapani peaminister Shinzo Abe ning siin kohtuvad riigi, ülikoolide, teadus- ja arendusasutuste ja mõttekodade esindajad üle kogu maailma. Kõrgetasemelisel foorumil arutletakse säästva arengu, teaduse, tehnoloogia ja hariduse üle digiühiskonnas, samuti räägitakse teadusest ja tehnoloogiast ettevõtluses ning ülikoolide rollist. Temaatilised arutelud toimuvad enam kui kolmekümnes teadusvaldkonnas. 

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.