Sa oled siin

Minister Reps avab Rakvere ametikooli õpilaskodu ja kuulutab välja riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi võitja

10. jaanuar 2020 - 6:55

Täna viibib haridus- ja teadusminister Mailis Reps Rakveres, kus ta avab Rakvere ametikooli uue õpilaskodu ja kuulutab välja tulevase Rakvere riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi võidutöö.

Ametikooli õpilaskodu pidulik avamine toimub kell 14.00 (Rakvere, Piiri 8). Tegemist on Eesti kaasaegseima õpilaskoduga, mis vastab ligi nullenergia nõuetele. Õpilaskodus on kohti 200 inimesele.

Uus õpilaskodu on sobitatud kokku kooli olemasoleva ajaloolise hoonega. Väliselt on õpilaskodu planeeritud minimalistlikult lihtne: neljakorruseline ja ristkülikukujuline. Lisaks valmis ka mitmeotstarbeline spordiväljak ja jalgrataste hoiuruum ning parkla õpilaskodu kasutajatele ja külalistele. Rakvere Ametikooli õpilaskodu projekteeris BOA OÜ ning arhitektuurilahenduse autoriteks on Anto Savi, Jürgen Lepper, Margus Soonets ja Kaidi Piirimets. Ehitustööde peatöövõtja oli AS Merko Ehitus.

Õpilaskodu on oluline ka tulevikus valmivale Rakvere Riigigümnaasiumile –  õpilaskodu saavad ühiselt kasutada mõlema õppeasutuse õpilased.

Riigigümnaasiumi arhitektuurikonkurss

Arhitektuurikonkursi võitja ja väljakuulutamine ja preemiate kätteandmine toimub kell 15.30 Rakvere Linnavalitsuse valges saalis (Lai 20).

Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Arhitektide Liit korraldasid Rakvere riigigümnaasiumi (L. Koidula 11b) arhitektuurikonkursi, kuhu laekus 16 tööd. Ideekonkursi preemiafond on kokku 24 000 eurot.

Rakvere riigigümnaasium on planeeritud ca 540 õpilasele ning ca 60 töötajale. Riigigümnaasium alustab tegevust 1. septembril 2022. 

Gümnaasiumihoone ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.

Austatud ajakirjanikud, olete oodatud mõlemat sündmust kajastama!

Veel uudiseid samal teemal

27.02.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeerium haridusasutustele: lähtuge Terviseameti infost ja soovitustest

Haridus- ja Teadusministeerium soovitab haridusasutustel jälgida Terviseameti soovitusi eoses koroonaviiruse levikuga ning vajadusel võtta kasutusele täiendavaid ettevaatusabinõusid viiruse leviku ennetamisel. Hetkel ei nõua olukord erakorralisi meetmeid haridusasutustes, kuid arvestades ka grippi haigestumise hooajalist tõusu, palume pöörata olulist tähelepanu piisknakkuste ennetusmeetmetele.

27.02.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Terviseameti soovitused koolidele ja koolieelsete lasteasutuste juhtidele seoses COVID-19 haiguste levimusega maailmas

Terviseamet edastab koolidele ja koolieelsete lasteasutuste juhtidele soovitused, kuidas vähendada õpilaste ja haridustöötajate nakatumise riski ning takistada uut tüüpi koroonaviiruse COVID-19 võimalikku levikut.