Sa oled siin

Minister Reps avab Rakvere ametikooli õpilaskodu ja kuulutab välja riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi võitja

10. jaanuar 2020 - 6:55

Täna viibib haridus- ja teadusminister Mailis Reps Rakveres, kus ta avab Rakvere ametikooli uue õpilaskodu ja kuulutab välja tulevase Rakvere riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi võidutöö.

Ametikooli õpilaskodu pidulik avamine toimub kell 14.00 (Rakvere, Piiri 8). Tegemist on Eesti kaasaegseima õpilaskoduga, mis vastab ligi nullenergia nõuetele. Õpilaskodus on kohti 200 inimesele.

Uus õpilaskodu on sobitatud kokku kooli olemasoleva ajaloolise hoonega. Väliselt on õpilaskodu planeeritud minimalistlikult lihtne: neljakorruseline ja ristkülikukujuline. Lisaks valmis ka mitmeotstarbeline spordiväljak ja jalgrataste hoiuruum ning parkla õpilaskodu kasutajatele ja külalistele. Rakvere Ametikooli õpilaskodu projekteeris BOA OÜ ning arhitektuurilahenduse autoriteks on Anto Savi, Jürgen Lepper, Margus Soonets ja Kaidi Piirimets. Ehitustööde peatöövõtja oli AS Merko Ehitus.

Õpilaskodu on oluline ka tulevikus valmivale Rakvere Riigigümnaasiumile –  õpilaskodu saavad ühiselt kasutada mõlema õppeasutuse õpilased.

Riigigümnaasiumi arhitektuurikonkurss

Arhitektuurikonkursi võitja ja väljakuulutamine ja preemiate kätteandmine toimub kell 15.30 Rakvere Linnavalitsuse valges saalis (Lai 20).

Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Arhitektide Liit korraldasid Rakvere riigigümnaasiumi (L. Koidula 11b) arhitektuurikonkursi, kuhu laekus 16 tööd. Ideekonkursi preemiafond on kokku 24 000 eurot.

Rakvere riigigümnaasium on planeeritud ca 540 õpilasele ning ca 60 töötajale. Riigigümnaasium alustab tegevust 1. septembril 2022. 

Gümnaasiumihoone ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.

Austatud ajakirjanikud, olete oodatud mõlemat sündmust kajastama!

Veel uudiseid samal teemal

16.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Valitsuskabinetis anti heakskiit Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala korrastamise plaanile

Valitsus otsustas toetada haridus- ja teadusministri ettepanekut moodustada SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal haridus- ja noortevaldkonna ühendamet, mille nimeks saab Haridus- ja Noorteamet. Valitsuskabinetis toetati ka ettepanekut nimetada Keeleinspektsioon ümber Keeleametiks, tagades Eesti Keele Instituudi iseseisvuse ja rolli säilimise. Haridus- ja Teadusministeerium sai ülesande valmistada ette eelnõu arvestusega, et loodavad ametid alustaksid tööd hiljemalt 1. augustil 2020.

15.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Huvitava Kooli hariduskonverentsil keskendutakse õppimisele ja ajale

Täna ja homme toimub Tartu Ülikooli spordihoones algatuse Huvitav Kool VII hariduskonverents, mis seekord kannab pealkirja „Õppimise aeg“.