Sa oled siin

Minister Maimets tutvustab „21. sajandi hariduse” tegevuskava

26. veebruar 2004 - 0:00

“21.sajandi haridus” nime kandva programmi esimene etapp kujutab endast haridus-ja teadusministeeriumi, teiste võtmeministeeriumide, allasutuste, kolmanda sektori, kohalike omavalitsuste, koolijuhtide, õpetajate, laste ja lastevanemate, maavalitsuste ning erinevate valdkondade spetsialistide koostöökava käesoleval aastal.

“21. sajandi hariduse” programmi eesmärk on luua kõikidele õpilastele võimalused kvaliteetse hariduse omandamiseks sõltumata õpilase elukohast või sotsiaalsest taustast,” rõhutas minister Maimets. Ministri sõnul on esimesel aastal võimalik saavutada selgus koolide rahastamisel ning mudelid poliitiliselt sõltumatu ja juriidiliselt iseseisva vastutuse ning õigustega institutsiooni - kooliühingu loomiseks.

Programmi esimeses etapis on põhjalikult kirjeldatud tegevused üldhariduskoolide õppekavade ja õppekorralduse muutmiseks õpilasekesksemaks ning rõhu asetamist individuaalsetele arengutele ja vajadustele ning soovidele.

Täna esitatavas kavas on  ka ettepanekud teistele ministeeriumitele koostööks erinevates tegevusaladel.  Minister Maimetsa hinnangul tähendab juba esimene etapp ligikaudu 300 inimese panust hariduskorralduse muutuste läbiviimiseks. “Kuivõrd osalemine eeldab oluliselt tahet ja vastutustunnet, tähendab tänaseks saavutatud nõusolekute arv ühiskonna ülisuurt ja -tõsist huvitatust Eesti hariduses ja koolikorralduses vajalike muudatuste suhtes,” rääkis Maimets.

Kokku on tänaseks moodustatud ning ülesanded fikseerinud 15 töörühma.  Töörühmade juhid on haridus-ja teadusministeeriumist ning töörühmadesse kuuluvad ministeeriumi ja selle allasutuste töötajad, teiste ministeeriumite ametnikud ning spetsialistid pea kõikidest valdkondadest nii Eestist kui välismaalt.


Lisainformatsioon:

Urmas Klaas
HTM teabejuht
51 35 145


Liina-Jaanika Seisler
07 350 155, 052 12 061