Sa oled siin

Minister Maimets tutvub Narvas keeleõppe projektiga

17. veebruar 2005 - 0:00

Projekti “Eesti keele kui teise keele õppe aluste loomine koolieelsetes lasteasutustes ja koolitajate koolitamine” esitlus algab kell 15 Narva linnuse rüütlisaalis.

Projekti raames on koostatud eesti keele kui teise keele õpetamise programm lasteaedades, õppematerjalid ja -programmid õpetajate koolitamiseks, keelekeskkonna kirjeldus, samuti materjalid lastele ja vastav õpetajaraamat. Projekti käigus koolitati ka koolitajaid lasteaia eesti keele õpetajate täiendusõppe läbiviimiseks. Minister annab kätte vastavad tunnistused viieteistkümnele uuele koolitajale. 

Seminaril osalevad ka rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo, Tartu Ülikooli Narva Kolledzhi direktor Katri Raik, Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Mati Luik, Eesti Kodu Narvas juhataja ja projekti juht Urmo Reitav ning projekti töörühmade esindajad.

2003. aastal käivitunud projekti tellis Integratsiooni Sihtasutus ja viis ellu Tartu Ülikooli Narva Kolledzh. Materjalide koostamisel ja koolitusel osalesid spetsialistid ja eksperdid Eesti erinevatest kõrgkoolidest ja lasteaedadest ning lapsevanemad.


Aire Koik
Haridus- ja Teadusministeeriumi Teabekorralduse osakonna konsultant
7350 155