Sa oled siin

Minister Maimets kohtus Tallinna Pedagoogikaülikooli üliõpilastega

17. detsember 2004 - 0:00

Minister Maimets lubas ülikoolide arengule riigivahenditega kaasa aidata. Samas tõdes minister, et probleemid ei piirdu üksnes konkreetse ülikooliga, vaid rahapuudus on üldine ja millegi eelistamine toimub paraku mõne teise asja arvelt. Seetõttu saab ühe ülikooli ühe probleemi lahendamine alati olla süsteemse lähenemise osa ja pidevalt on tarvis kogu tervikpilti silmas pidada – pedagoogikaülikool on ju üks osa kõrgharidusmaastikust, mis omakorda osa kogu haridussüsteemist.

“Ka ülikoolid peavad sarnaselt üldhariduskoolidega saama oma investeeringuid ja rahavooge pikemalt ette arvestada kui üks eelarveaasta,” selgitas Maimets riikliku investeeringute programmi taoliste poliitiliste rahajaotusskeemide nõrkust ja sõltuvust päevapoliitikast. Samas kinnitas minister tudengitele pedagoogikaülikooli rektori Mati Heidmetsa valmisolekut avada planeeritud juurdeehitus lubatud ajaks.

Liikumispuudega inimestele liikumisvõimaluste loomiseks vajalike kaldteede ja liftide maksumuse kohta lubasid tudengid saata ministrile konkreetsed arvutused. Asjaolu, et pedagoogikaülikoolis õpib praegu vaid kolm liikumispuudega inimest, tuleneb kohtumisel osalenute sõnul sellest, et liikumispuudega õpilased üksnes kaaslaste abil suurtes õppehoonetes liikuda saavad.

Pedagoogikaülikooli ühiselamute kurba seisukorda kirjeldanud tudengitele lubas minister kindlasti Tartu kõrval ka Tallinna sarnastele probleemidele reageerida. Paari-, kolmekümneaastaseid ühiselamuid pole viimasel ajal remonditud ning seetõttu on olukord kehv, kuigi remondiinvesteeringute võrra on Tallinna ühiselamutes elamine Tartu uuendatud ühiselamutega võrreldes rohkem kui poole odavam.

Minister võttis vastu pedagoogikaülikooli tudengite kutse tulla vastukülaskäigule ning järgmine kohtumine toimubki lähiajal ühes Pärnu maantee ühiselamus.

 

 

Tarmu Kurm

juhataja

teabekorralduse osakond

Haridus- ja Teadusministeerium

735 0154