Sa oled siin

Minister Maimets Jerusalemmas uue muuseumi avamisel

14. märts 2005 - 0:00

Haridus- ja Teadusministeerium on mitmel aastal pakkunud koostöös Yad Vashemi ja Iisraeli saatkonnaga ajaloo õpetajatele ja kõrgkoolide õppejõududele võimalust osaleda Iisraelis lühikursustel, mis käsitlevad holokausti ja antisemitismi.

Toivo Maimets: “Rahvana, kellel on olnud väga keeruline ajalugu, mõistab Eesti väga hästi, kui oluline on hinnata nende rahvaste mälestust, kes on kannatanud holokausti ja kõigi teiste inimsustevastaste kuritegude all. Vaatamata sellele, et Teise maailmasõja sündmustest möödub juba 60 aastat, peame ikka veel tõdema, et tunneme oma toonast ajalugu võrdlemisi lünklikult. Nõukogude ajal oli Teise maailmasõja sündmuste objektiivne uurimine Eestis võimatu. Seega peame sellega tegelema täna.”

Minister Maimets kohtub visiidi käigus ka Iisraeli haridusministri Limor Livnat’iga. Eesti ja Iisraeli vahel on sõlmitud kultuuri-, haridus- ja teadusalase koostöö leping, (jõustus 05.08.1998) ning koostööprogramm aastateks 2005-2007. Selle alusel arendavad pooled koostööd kultuuri ja hariduse vallas, sealhulgas pakkudes vastastikku ka kaht stipendiumi avalik-õiguslike ülikoolide tudengitele.

 

Tarmu Kurm

735 0154