Sa oled siin

Minister Maimets avas koolituse ‘Koolijuhtimine 21. sajandil’

19. mai 2004 - 0:00

Kaheaastase ‘Koolijuhtimine 21. sajandil’ projekti eesmärk on tõsta Eesti koolidirektorite juhtimispotentsiaali ning luua koostöösidemeid Eesti ja Suurbritannia koolide vahel.

Tervituskõnes koolijuhtidele avaldas haridus- ja teadusminister Toivo Maimets lootust, et algav projekt paneb aluse jätkusuutlikule Eesti koolijuhtide koolitussüsteemile.

Projekti mõlemal aastal saavad täiendusõpet 25 koolijuhti. Nende seast valitakse kümme direktorit, kes osalevad jätkukursusel Suurbritannias ja koolitaja koolitusel Eestis. Suurbritannia visiidi ajal veedavad koolijuhid kaks päeva ka Cambridge’i maakonna koolides, et õppida ja kogemusi vahetada briti kolleegidega. Sellele järgneb briti koolidirektorite külastus Eestisse. Kümme Eesti koolijuhti saavad ettevalmistuse oma kogemuste ja teadmiste jagamiseks teiste direktoritega.

Täna alanud koolituse teemade hulka kuuluvad muudatuste juhtimine, kooli visiooni loomine, meeskonnatöö jm. 

Projekti viivad läbi pikaajalise kogemusega koolitajad Suurbritanniast: Briti Nõukogu haridusosakonna juhtimiskonsultant Londonist Jean Lebrecht ja Suurbritannia koolijuhtimise kolledži (National College for School Leadership) konsultant Andrew Phillip.


Lisainformatsioon:

Kadri Randmäe, 56654345, 6257792
Briti Nõukogu kommunikatsioonijuht

Ingrid Veinmann, 6257788
Briti Nõukogu programmijuht

Kristi Mere, 628 1236
Haridus- ja Teadusministeerium, peainspektor