Sa oled siin

Minister Mailis Reps: püsimatus ja ebamugavad olukorrad on need, mis aitavad areneda

21. august 2020 - 13:32

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tunnustas täna koos Vabariigi Presidendiga Kadriorus toimunud vastuvõtul silmapaistvaid koolilõpetajaid. “Tänavune kooliaasta lõpp eriolukorra ja viiruse ülemaailmse leviku tingimustes oli erakordne, kuid just uudsed, harjumatud ja ebamugavad olukorrad aitavad areneda ja muutustega kohaneda,” ütles Reps.

Minister Mailis Reps märkis, et elukestvalt õppimine on ainuvõimalik viis tulevikus hästi hakkama saamiseks kiirelt muutuvas maailmas. “Tuleviku tööturul ei piisa enam ainult faktiteadmistest, olulisem on oskus õppida juurde, ammutada teadmisi ning olla avatud uutele väljakutsetele.”

Minister soovis lõpetajate jõudu tulevikuks: “Tehke asju nutikamalt, kiiremini ja paremini. Olge julged valikuid langetama. Vaadake elule lahtiste silmadega otsa ning tundke rõõmu hetkedest.”

Vastuvõtule oli kutsutud ligi 650 tänavust üldharidus-, kutse- ja kõrgkoolide lõpetajat igast Eestimaa koolist. Vastuvõtt silmapaistvatele lõpetajate toimub alates 1922. aastast.

Veel uudiseid samal teemal

27.10.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Peale koolivaheaega hakatakse nakatunute kiireks avastamiseks koolides läbi viima kiirtestimist

Haridus- ja Teadusministeeriumi eesmärk on hoida koolid viiruse levikut ennetavaid meetmeid kasutades võimalikult turvaliselt avatuna ja pakkuda õpilastele kontaktõpet, et tagada kvaliteetne haridus ning pöörata tähelepanu laste vaimsele tervisele.

25.10.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Koolirahva avalik pöördumine lastevanemate ja noorte poole

Head lapsevanemad ja noored! Kutsume teid ja teie pereliikmeid üles kasutama võimalust end vaktsineerida COVID-19 viiruse vastu – nii saame viiruse levikut tõkestada ning hoida meie hariduse avatuna.