Sa oled siin

Minister Mailis Reps: pikendame senist eesti keele arengukava 2020. aastani

15. märts 2018 - 11:25

Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Keelenõukogu esindajad arutasid Eesti keelevaldkonna arengukava eelnõu. Jõuti seisukohale, et arvestades peatselt algavat paljude strateegiate uuendamist on otstarbekas pikendada senist eesti keele arengukava kahe aasta võrra ning jätkata keelevaldkonna arendamist Eesti elukestva õppe strateegiaga seotult.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on väga tähtis, et keelevaldkonna arendamine toimuks kooskõlas teiste valdkondade arenguga ja astuks ühte sammu teiste strateegiatega. „Pikendame praeguse strateegia kehtivust ning töötame koos keelenõukogu ja laiema avalikkusega välja Eesti keelepoliitika põhialused,“ ütles minister Reps. „Need põhialused on edaspidi sisendiks nii hariduse ja teaduse valdkonna kui teiste riiklike strateegiate loomisel aastatel 2020+ ehk ajal, kui enamikku riiklikke strateegiaid uuendatakse.“

Senise eesti keele arengukava pikendamiseks 2020. aastani on vajalik valitsuse otsus ning Haridus- ja Teadusministeerium plaanib valitsusele vastava ettepaneku tegemist.

Esialgne plaan nägi ette, et Haridus- ja Teadusministeerium töötab koostöös partneritega välja uue Eesti keelevaldkonna arengukava aastateks 2018-2027.

Valitsus on otsustanud algatada strateegia „Eesti 2035“ loomise, mille käigus lepitakse kokku riigi peamised arengueesmärgid ning vähendatakse arengukavade hulka ja bürokraatiat. 2020. aastal lõpevad riigis ligi pooled valdkondlikud arengukavad, mistõttu algab laiaulatuslik jätkustrateegiate koostamine. Aastal 2020 lõpeb ka Euroopa Liidu käesolev finantsperiood ning 2021. aastal algab järgmine, mille vahendeid aitavad loodavad strateegiad paremini jaotada.

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.