Sa oled siin

Minister Mailis Reps osaleb Vilniuses Balti haridus- ja teadusministrite kohtumisel

7. juuni 2018 - 7:34
Täna ja homme osaleb minister Mailis Reps Vilniuses iga-aastasel Balti haridus- ja teadusministrite kohtumisel, kus kirjutab koos Läti ja Leedu kolleegidega alla kolme riigi vahelisele lepingule kõrgharidusega seonduvate kvalifikatsioonide automaatseks akadeemiliseks tunnustamiseks.

Mailis Repsi sõnul on sõlmitav leping hea näide Balti riikide edukast koostööst. „Sellise lepingu allkirjastamine on üks viimase aja suuremaid kordaminekuid Balti riikide koostöös hariduse alal. See soodustab nii akadeemilist kui ka tööjõu liikumist ja muudab asjaajamise lihtsamaks,“ tunnustas Reps. „Leping on meie regiooni panus plaanile luua ühtne Euroopa haridusruum ja sellega soovime suurendada piirkonna koostööd kõrgharidusmaastikul,“ ütles Reps.

Pärastlõunal toimuval avaplenaaristungil annab iga riik ülevaate viimastest arengutest õpetajakoolituses ja õppekavaarenduses. Lisaks käsitletakse töörühmades õpetajate kompetentse ja efektiivset õpetamist ning õppekava kui kompetentsipõhist õpetamise vahendit.

Reedel teevad töörühmad kokkuvõtted eelmise päeva aruteludest, mis juhatab sisse ministrite ümarlauadiskussiooni kvaliteedi tagamise võimalustest kiirete muutuste ajal. Pärastlõunal kirjutavad Balti haridus- ja teadusministrid alla Balti kõrgharidusega seonduvate kvalifikatsioonide automaatse akadeemilise tunnustamise lepingule.

Taoline kohtumine leiab aset igal aastal erinevas Balti riigis, mullu kohtuti Lätis ja järgmisel aastal Eestis. Kohtumise eesmärgiks on jagada vastastikku kogemusi ja tutvustada parimaid praktikaid valdkondades, mis on olulised kõigile Balti riikidele. Seoses Baltimaade 100. juubeliga osalevad kohtumisel ka Põhjamaade haridus- ja teadusministrid.

Lisaks minister Mailis Repsile kuuluvad Eesti delegatsiooni ka ametnikud Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö, üldharidus- ja kõrgharidus osakonnast, samuti SA Innovest.

Veel uudiseid samal teemal

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav toetus suurenes 12 miljoni võrra, ulatudes 354 miljoni euroni

Valitsuses täna kinnitatud korraldusega jagatakse omavalitsuste vahel 354 miljonit eurot haridustoetust. Sellest 285 miljonit eurot on õpetajate palgatoetus, mis kasvatab õpetajate miinimumpalga 1315 euroni ja loob võimaluse maksta õpetajatele keskmist brutokuupalka 1540 eurot.

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pälvis maailma olulisimal haridusfoorumil suurt tähelepanu

Äsja Londonis lõppenud maailma tunnustatuimal haridusfoorumil Education World Forum osalenud minister Mailis Repsi sõnul tõusis Eesti hariduse edulugu foorumi peamiseks ja läbivaks teemaks.