Sa oled siin

Minister Mailis Reps osaleb täna Brüsselis Euroopa haridusruumi visiooni ja Euroopa Liidu noortepoliitika tulevikuprioriteetide arutelul

22. mai 2018 - 8:30

Täna osaleb minister Mailis Reps haridus- ja noorteministrite nõukogu istungitel Brüsselis, kus arutluse all on mitmed Euroopa tuleviku jaoks olulised teemad. Haridus- ja noorteministrite nõukogu istungil lepitakse kokku Euroopa ühtses haridusruumi visioonis ning arutatakse Euroopa Liidu noortepoliitika tulevikuprioriteete. 

Minister Mailis Repsi ootused tänastele kohtumistele on kõrged. „Täna vaatame Euroopa tulevikku – keskendume sellele, kuidas luua ühtne Euroopa haridusruum ning arutame, millised on Euroopa Liidu koostöö võtmeprioriteedid noortepoliitikas,“ ütles Reps. Eesti eesistumise ajal alguse saanud arutelud haridusruumi visiooni loomisest on jõudnud konkreetsete tulemusteni. „On oluline mõelda, kuidas Euroopa Liit saaks töötada koos noortega ja noorte jaoks. Nii noorte sisuline kaasamine kui ka üle-Euroopaline õpiränne peavad muutuma õppe tavapäraseks osaks,“ lisas minister Reps. 

Haridusministrite kohtumisel lepitakse kokku Euroopa haridusruumi visioonis, mille eesmärgiks on luua kõigile õppuritele parimad võimalused Euroopas vabalt ja takistusteta ringi liikuda. Noortevaldkonna ministrite kohtumine juhatab sisse järgnevate kuude arutelu selle üle, milline saab olema Euroopa Liidu uus noortestrateegia – sellekohase ettepanekuga tuleb Euroopa Komisjon välja lähiajal. 

Noortevaldkonna ministrite kohtumisele eelneb informaalne lõunakohtumine, kus arutatakse noorte senisest põhjalikuma kaasamise üle poliitika kujundamisse. Kohtumisel keskendutakse sellel, kuidas uuendada formaati noorte kaasamiseks otsustusprotsessidesse. Kohtumisel osalevad Euroopa Komisjoni, Euroopa Parlamendi, Euroopa Liidu Nõukogu sekretariaadi, Euroopa Noortefoorumi, Euroopa Üliõpilasliidu, Eesti, Bulgaaria ja Austria esindajad.

Lisaks kohtub minister Brüsselis kolleegiga Austriast. Austria haridusminister Heinz Faβmanniga kohtumisel keskendutakse juulis algavale Austria eesistumisele. Haridusministrid kohtuvad ka Euroopa Komisjoni eelarvevolinik Günther Oettingeriga arutamaks Euroopa Koolide tulevikuga seonduvat.

 

 

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

08.07.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti paistab Euroopas innovatsiooniga silma

Euroopa innovatsioonitaseme värsked võrdlusandmed näitavad, et Eesti kuulub kõige kiiremini innovatsiooni arendanud riikide hulka.

05.07.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Mailis Reps: maailma suurimad riigid küsivad meie nõuandeid ja kogemusi oma haridussüsteemi kaasajastamisel

„Eesti haridussüsteem on maailma tipus tänu sellele, et meil on kõigil võrdne ligipääs haridusele ning teisalt suudame koolides oskuslikult tehnoloogilisi lahendusi õppimises ja õpetamises kasutada,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps eile Pariisis toimunud G7 haridusministrite tippkohtumisel.