Sa oled siin

Minister Mailis Reps osaleb täna Brüsselis Euroopa haridusruumi visiooni ja Euroopa Liidu noortepoliitika tulevikuprioriteetide arutelul

22. mai 2018 - 8:30

Täna osaleb minister Mailis Reps haridus- ja noorteministrite nõukogu istungitel Brüsselis, kus arutluse all on mitmed Euroopa tuleviku jaoks olulised teemad. Haridus- ja noorteministrite nõukogu istungil lepitakse kokku Euroopa ühtses haridusruumi visioonis ning arutatakse Euroopa Liidu noortepoliitika tulevikuprioriteete. 

Minister Mailis Repsi ootused tänastele kohtumistele on kõrged. „Täna vaatame Euroopa tulevikku – keskendume sellele, kuidas luua ühtne Euroopa haridusruum ning arutame, millised on Euroopa Liidu koostöö võtmeprioriteedid noortepoliitikas,“ ütles Reps. Eesti eesistumise ajal alguse saanud arutelud haridusruumi visiooni loomisest on jõudnud konkreetsete tulemusteni. „On oluline mõelda, kuidas Euroopa Liit saaks töötada koos noortega ja noorte jaoks. Nii noorte sisuline kaasamine kui ka üle-Euroopaline õpiränne peavad muutuma õppe tavapäraseks osaks,“ lisas minister Reps. 

Haridusministrite kohtumisel lepitakse kokku Euroopa haridusruumi visioonis, mille eesmärgiks on luua kõigile õppuritele parimad võimalused Euroopas vabalt ja takistusteta ringi liikuda. Noortevaldkonna ministrite kohtumine juhatab sisse järgnevate kuude arutelu selle üle, milline saab olema Euroopa Liidu uus noortestrateegia – sellekohase ettepanekuga tuleb Euroopa Komisjon välja lähiajal. 

Noortevaldkonna ministrite kohtumisele eelneb informaalne lõunakohtumine, kus arutatakse noorte senisest põhjalikuma kaasamise üle poliitika kujundamisse. Kohtumisel keskendutakse sellel, kuidas uuendada formaati noorte kaasamiseks otsustusprotsessidesse. Kohtumisel osalevad Euroopa Komisjoni, Euroopa Parlamendi, Euroopa Liidu Nõukogu sekretariaadi, Euroopa Noortefoorumi, Euroopa Üliõpilasliidu, Eesti, Bulgaaria ja Austria esindajad.

Lisaks kohtub minister Brüsselis kolleegiga Austriast. Austria haridusminister Heinz Faβmanniga kohtumisel keskendutakse juulis algavale Austria eesistumisele. Haridusministrid kohtuvad ka Euroopa Komisjoni eelarvevolinik Günther Oettingeriga arutamaks Euroopa Koolide tulevikuga seonduvat.

 

 

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

01.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Teadus- ja arendustegevuse korralduse seadus läbib põhjaliku uuenduskuuri

Haridus- ja Teadusministeerium on koos partneritega alustanud teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse (TAKS) uuendamist. Seadus vajab korrastamist ja kaasajastamist, kuna see võeti vastu juba üle 20 aasta tagasi ja seda on muudetud rohkem kui 20 korda.

30.09.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Pressikutse: tutvustatakse teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse kaasajastamise kava

Homme, 1. oktoobril koguneb Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimandi juhtimisel teadlastest ja ekspertidest koosnev meeskond, et käivitada teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse (TAKS) uuendamine.