Sa oled siin

Minister Mailis Reps: muusikaharidus seob meid kokku Eesti riigiks ja rahvaks

12. oktoober 2019 - 19:36

Minister Mailis Reps avaldas täna Kultuurikatlas toimunud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli 100. sünnipäevale pühendatud aktusel tänu kooliperele ja kõigile neile, kes on kooli väärikasse ajalukku oma panuse andnud ning tunnustas kooli muusikahariduse kõrge kvaliteedi eest.

„Kooli edulugu ja tulemuslik muusikaharidus on võimalik vaid paljude inimeste ühise pingutuse tulemusel,“ sõnas minister Mailis Reps aktusel. „Professionaalse muusiku ettevalmistus on väga töö- ja ajamahukas, see nõuab tõsist tööd ja pühendumist koos motivatsiooniga. Meil on põhjust rõõmustada, et Otsa kooli lõpetajad on olnud edukad nii kodus kui ka välismaal,“ lisas minister.

Minister sõnas veel, et professionaalse muusikahariduse traditsioon on Eestis juba sajandivanune tänu pühendumisele. „Nii Otsa kool kui ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia on pärit samast ajast ning mõlemal koolil on ühised juured. Kõrgetasemeline muusikaharidus on andnud suure osa meie muusikalisest emakeelest ja rahvuslikust identiteedist, mis seovad meid kokku Eesti riigiks ja rahvaks,“ ütles Reps.

Minister meenutas kõnes ja tänas August Topmani, Mihkel Lüdigut, Estonia seltsi, Eesti Muusikaühingut, Raimond Kulli ja kõiki toetajaid, kes rasketel aegadel ja keerulistes tingimustes suutsid panna aluse professionaalsele muusikaõpetusele Eestis.

 

 

 

Veel uudiseid samal teemal

20.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeerium jätab kavandatava erarakenduskõrgkooli õppe õiguseta

Haridus- ja Teadusministeerium kavatseb mitte anda õppe õigust erarakenduskõrgkoolile Nordic School of Hospitality and Innovation, kuna valdavalt välisüliõpilasi vastu võtta plaaniva kõrgkooli jätkusuutlikkus on küsitav.

19.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Mailis Reps tunnustas rahvusvahelistel võistlustel edukaid õppureid

Eile õhtul tunnustas haridus- ja teadusminister Mailis Reps rahvusvahelistel olümpiaadidel ja võistlustel märkimisväärseid tulemusi saavutanud õpilasi ja nende juhendajaid Noblessneri Valukojas toimunud vastuvõtul „Tere tulemast Olümposele“.