Sa oled siin

Minister Mailis Reps: muusika on eestlaste teine emakeel ja hariduse oluline osa

29. september 2019 - 12:01

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles täna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia juubeliaktusel, et akadeemia sajandaks sünnipäevaks valminud kontserdi- ja teatrimajast saab nii õppekeskkond kui ka mälestusmärk, mis näitab meie lugupidamist eesti muusika ja muusikahariduse vastu.

„Muusikast kui eestlaste teisest emakeelest on palju räägitud, sest see on osa meie kultuuriidentiteedist,“ sõnas Reps. „Hariduse osa on muusika juba mitu sajandit. Tänaseni on muusikaõpetus säilinud Eesti lasteaedades ja koolides kohustusliku õppeainena ning seda imestatakse kogu maailmas – nõuab ju muusikaõpetaja koolitus palju aega, pillid on kallid ja kindlasti pole kogu rahvas, kes üldharidust omandab, muusikaliselt andekas. Kuid see on traditsioon, mis on meist teinud erilise rahva.“

Minister lisas, et ükski kultuur, keel ega traditsioon ei ela ilma selle kandjateta. „Jätkusuutlik saab olla vaid see, mida hoitakse ja pidevalt arendatakse, säilitades seejuures tasakaalu traditsiooni ja innovatsiooni vahel. Nii ka muusikas. Ma usun, et Eesti muusika- ja teatrikultuur, mis on tublisti rahvusvahelistunud, saab head hoogu uuest majast,“ sõnas minister Mailis Reps. „Võib öelda, et muusad on saanud uue kodu. Siin saab pakkuda kunstielamusi senisest suuremale hulgale  külastajaile ja see tähendab juba rahvahariduse laienemist.“

Minister Mailis Reps soovis saja-aastasele Eesti- Muusika- ja Teatriakadeemiale palju ilusaid aegu ja loomingulisi kordaminekuid ning tõhusat muusikaõpetajate järelkasvu.

Veel uudiseid samal teemal

17.10.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Oskuste ÖÖl avavad kutsekoolid oma uksed

Täna, 17. oktoobril toimub Eestis Euroopa kutseoskuste nädala raames suur kutsekoolide ülene Oskuste ÖÖ. Sellest inspireerituna avavad enamus kutsekoole ühel õhtul uksed, et tutvustada erinevate tegevuste kaudu oskusõppe võimalusi ja lasta kõigil avastada oma andeid. Kutsekoolides on sel õhtul avatud mitmed põnevad töötoad ning toimub palju oskusi arendavaid tegevusi.

15.10.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti noortepoliitika pälvib kõrge tunnustuse

Homme, 16. oktoobril antakse Belgradis üle Eestile tunnustus Future Policy Award 2019 noori võimestava poliitika kujundamise eest. Auhinna võtavad vastu Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets ja noorteosakonna juhataja Reelika Ojakivi.