Sa oled siin

Minister Mailis Reps kutsus kokku Noorte Nõukogu

17. november 2017 - 14:53

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi algatatud Noorte Nõukogu kogunes täna esimest korda, ministri ja noorte arutelu üks kaalukamaid teemasid oli uue noortevaldkonna arengukava koostamine.

Minister Mailis Reps ütles, et uue nõuandva kogu loomise taga on soov pöörata veelgi rohkem tähelepanu noorte soovidele ja muredele ning kaasata noori senisest enam neile suunatud tegevuste kavandamisse. „Täna tõstatasid noored vajaduse alustada järgmisel aastal noortevaldkonna uue arengukava väljatöötamisega,“ sõnas minister Reps. „Vajadus jätkata noortevaldkonna arengukavaga ka aastast 2021 on ilmselge ning ajastus selleks on uue Euroopa Liidu noortestrateegia koostamise valguses hea. Nii otsustasimegi 2018. aastal protsessi käivitada ning jõuda noortevaldkonna uue arengukava väljatöötamise ettepanekuni.“

Euroopa Liidu noortestrateegia lõpeb 2018. aastal ja Euroopa Komisjon on alustanud uue koostamisega. Ka oktoobris Tallinnas toimunud Euroopa Liidu noortekonverentsil koguti noorte käest teemasid, mis neid praegu ja ka tulevikus kõige enam mõjutada võivad. Selle põhjal koostasid noorsoouurijad konsultatsiooniküsimused, otsimaks vastuseid küsimusele: „Noored Euroopas – kuidas edasi?“ Avalik konsultatsioon viiakse läbi kõikides liikmesriikides. Konsultatsiooni tulemused selguvad järgmise aasta kevadel ning annavad sisendit uude Euroopa Liidu noortestrateegiasse, mille ettepanek ilmub järgmise aasta suvel ning see saab aluseks liikmesriikide tegevustele noortevaldkonnas.

Noorte Nõukogu esimesel kohtumisel räägiti ka noorteühingute aastatoetuste tulevikust ja Hasartmängumaksu Nõukogu reformist, üliõpilaste kaasamisest Euroopa tasandi üritustele ning Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisest noortevaldkonnas.

Noorte Nõukogusse kuuluvad Eesti Noorteühenduste Liidu, Eesti Õpilasesinduste Liidu, Eesti Üliõpilaskondade Liidu, Eesti Puuetega Inimeste Koja ja Kaitseliidu noorteorganisatsioonide esindajad. Nõukogu tuleb kokku kuni kolm korda aastas.

Veel uudiseid samal teemal

15.10.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridusminister arutas koolijuhtidega koroonaviiruse aegse koolikorralduse teemal

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna kohtus täna Koolijuhtide Ühenduse uue juhatusega, et üheskoos arutada koroonaviiruse aegse koolikorralduse aga ka koolijuhtimise kvaliteedi tõstmise teemal.

14.10.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Kokkuvõttevõistlus TUUM tuleb taas

TUUM on võistlus, milles iga osaleja saab teha kuni 200-sõnalise kokkuvõtte žürii antud tekstist. Võistlus algab 15. oktoobril kell 7 ja kestab 16. oktoobril kella 19-ni.