Sa oled siin

Minister Mailis Reps ja Rakvere linnapea Mihkel Juhkami sõlmivad ühiste kavatsuste leppe riigigümnaasiumi asutamiseks

24. jaanuar 2017 - 7:07

Minister Mailis Reps külastab täna mitmeid Lääne-Viru koole ning allkirjastab pärastlõunal Rakvere linnapea Mihkel Juhkamiga riigigümnaasiumi loomise ühiste kavatsuste kokkuleppe, mille alusel hakatakse rääkima läbi riigigümnaasiumi loomise tegevuste ja ajakava üle. Riigigümnaasiumi valikuterohke õppe aluseks on riigigümnaasiumide kvaliteedikokkulepe, mis lähtub Eesti elukestva õppe strateegia eesmärkidest.

Allkirjastamine toimub kell 15.00 Rakvere linna Targas Majas (Lai 20). Oodatud on kõik ajakirjanikud.

Samuti tutvub minister Reps päeva jooksul Porkuni ja Vaeküla hariduslike erivajadustega laste koolidega ja kohtub linnajuhtidega. Õhtul osaleb minister Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli ja Tallinna Ülikooli Rakvere Kolledži tulevikku käsitleval arutelul ning seejärel külastab Rakvere Ametikooli.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.