Sa oled siin

Minister Liina Kersna Ukraina haridusministrile: Eesti aitab Ukraina lastel haridusteed jätkata kõikides haridusastmetes

28. veebruar 2022 - 18:29

Minister Liina Kersna kinnitas täna kohtumisel Läti ja Leedu ametikaaslastega Ukraina haridus- ja teadusminister Serhiy Shkarletile, et Eesti on valmis pakkuma ukrainlastele võimalusi koolitee jätkamiseks nii alus- ja üldhariduses kui ka kutse- ja kõrghariduses.

Kohtumisel Ukraina haridus- ja teadusminister Serhiy Shkarletiga selgitasid Balti riikide haridus- ja teadusministrid Läti minister Anita Muižniece ja Leedu minister Jurgita Šiugždinienė ning Eesti minister Liina Kersna, mida nende riigid saavad teha, et toetada Ukraina haridus- ja teadussüsteemi. Ministrid rääkisid, kuidas nad saavad toetada Ukraina peresid, kes on sunnitud oma kodud ajutiselt maha jätma, et nad saaksid oma haridusteed jätkata. 

Balti riikide haridusministrid kinnitasid ühiselt, et jätkatakse Ukraina igakülgset toetamist. "Oleme Eestis valmis pakkuma võimalusi koolitee jätkamiseks nii alus- kui ka üldhariduses, aga ka kõrghariduses," ütles minister Liina Kersna. 

Minister Kersna kinnitas, et hariduskoostöö Eesti ja Ukraina vahel on ühtne ja jätkuvalt tugev. "Eesti jätkab Ukrainaga pikaajalist hariduskoostööd arengukoostöö formaadis. Lisaks jätkatakse ka koostööprojekte. Hetkel suurim käimasolev projekt, millega jätkame, on kutsehariduse reformi valdkonnas koos Saksamaa, Soome ja Poolaga „EU4Skills: Better Skills for Modern Ukraine“. Samuti aitame Välisministeeriumi arengukoostöö programmiga Ukrainas uuendada kõrgharidussüsteemi, edendada keskkonnaharidust ning viia Ukraina koolidesse nüüdisaegset õpikäsitust," rääkis minister. 

Minister lisas, et Eesti otsib Ukraina toetamiseks täiendavaid võimalusi nii e-teenuste kui ka digihariduse valdkonnas.

Minister Kersna rõhutas Ukraina haridus- ja teadusminister Serhiy Shkarletile, et Eesti mõistab igakülgselt hukka rünnakud iseseisvale ja demokraatlikule Ukraina riigile. "Me toetame Ukraina Euroopa-püüdlusi – oleme seda alati teinud ning teeme seda ka edasi, seistes ühtse Ukraina kõrval," kinnitas minister Kersna.

Ukraina haridus- ja teadusminister kinnitas, et koostöö Eesti, Läti ja Leeduga on Ukraina jaoks oluline ning sõnas, et Balti riikide toetus on praeguses sõjaolukorras hindamatu.

Veel uudiseid samal teemal

19.05.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti tudengid on oodatud osalema üle-euroopalises üliõpilaste eluolu uuringus

Eesti osaleb 2022. aastal üle-euroopalises üliõpilaste küsitlusuuringus Eurostudent, mida viiakse ellu kaheksandat korda. Kuni juunini saavad Eesti üliõpilased anda oma panuse Eesti kõrghariduspoliitika arendamisse, vastates oma eluolu, sissetulekute, töötamise, COVID-19 pandeemia mõju, digioskuste jm kohta.

17.05.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Liina Kersna: õpetaja töötasu peab olema konkurentsivõimeline võrdluses Eesti keskmise palgaga

Haridus- ja Teadusminister Liina Kersna kohtus Eesti Linnade ja Valdade Liidu ning Eesti Haridustöötajate Liidu esindajatega, et alustada konsultatsioone üldhariduskooli õpetaja 2023. aasta töötasu alammäära teemal.