Sa oled siin

Minister Liina Kersna Ukraina haridusministrile: Eesti aitab Ukraina lastel haridusteed jätkata kõikides haridusastmetes

28. veebruar 2022 - 18:29

Minister Liina Kersna kinnitas täna kohtumisel Läti ja Leedu ametikaaslastega Ukraina haridus- ja teadusminister Serhiy Shkarletile, et Eesti on valmis pakkuma ukrainlastele võimalusi koolitee jätkamiseks nii alus- ja üldhariduses kui ka kutse- ja kõrghariduses.

Kohtumisel Ukraina haridus- ja teadusminister Serhiy Shkarletiga selgitasid Balti riikide haridus- ja teadusministrid Läti minister Anita Muižniece ja Leedu minister Jurgita Šiugždinienė ning Eesti minister Liina Kersna, mida nende riigid saavad teha, et toetada Ukraina haridus- ja teadussüsteemi. Ministrid rääkisid, kuidas nad saavad toetada Ukraina peresid, kes on sunnitud oma kodud ajutiselt maha jätma, et nad saaksid oma haridusteed jätkata. 

Balti riikide haridusministrid kinnitasid ühiselt, et jätkatakse Ukraina igakülgset toetamist. "Oleme Eestis valmis pakkuma võimalusi koolitee jätkamiseks nii alus- kui ka üldhariduses, aga ka kõrghariduses," ütles minister Liina Kersna. 

Minister Kersna kinnitas, et hariduskoostöö Eesti ja Ukraina vahel on ühtne ja jätkuvalt tugev. "Eesti jätkab Ukrainaga pikaajalist hariduskoostööd arengukoostöö formaadis. Lisaks jätkatakse ka koostööprojekte. Hetkel suurim käimasolev projekt, millega jätkame, on kutsehariduse reformi valdkonnas koos Saksamaa, Soome ja Poolaga „EU4Skills: Better Skills for Modern Ukraine“. Samuti aitame Välisministeeriumi arengukoostöö programmiga Ukrainas uuendada kõrgharidussüsteemi, edendada keskkonnaharidust ning viia Ukraina koolidesse nüüdisaegset õpikäsitust," rääkis minister. 

Minister lisas, et Eesti otsib Ukraina toetamiseks täiendavaid võimalusi nii e-teenuste kui ka digihariduse valdkonnas.

Minister Kersna rõhutas Ukraina haridus- ja teadusminister Serhiy Shkarletile, et Eesti mõistab igakülgselt hukka rünnakud iseseisvale ja demokraatlikule Ukraina riigile. "Me toetame Ukraina Euroopa-püüdlusi – oleme seda alati teinud ning teeme seda ka edasi, seistes ühtse Ukraina kõrval," kinnitas minister Kersna.

Ukraina haridus- ja teadusminister kinnitas, et koostöö Eesti, Läti ja Leeduga on Ukraina jaoks oluline ning sõnas, et Balti riikide toetus on praeguses sõjaolukorras hindamatu.

Veel uudiseid samal teemal

28.09.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alustavad õpinguid Ukraina sõjapõgenikest õed

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis toimub täna kell 14 aktus – Eestis ajutist kaitset saavatel Ukraina sõjapõgenikest kutseharidustasemega õdedel algab rakenduskõrgharidusõpe õe õppekaval. Kokku alustab õpinguid 23 Ukraina tudengit.

28.09.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina õpilaste vastuvõtmine on riigi, KOV ja koolide koostööõppus

Eesti Päevaleht on tänuväärselt avanud Ukrainast tulnud põgenike haridustee jätkamisel kohatud kitsaskohti. Järgnev on vastukaja Eesti Päevalehe 26.09.2022 ilmunud juhtkirjale.