Sa oled siin

Minister Liina Kersna osaleb Euroopa Liidu haridus- ja noorteministrite nõukogu istungil Luxembourgis

4. aprill 2022 - 14:16

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna osaleb homme, 5. aprillil Luxembourgis Euroopa Liidu haridus- ja noorteministrite nõukogu istungil ning kohtub Läti ja Leedu haridusministritega. Ukraina sõjapõgenike haridustee teemalisel arutelul osaleb ka Ukraina haridusminister Serhiy Shkarlet.

Ukrainas toimuva relvakonflikti kontekstis arutavad ministrid, kuidas haridussüsteemi kriiside mõjudele vastupidavamaks muuta. Samuti räägivad haridus- ja noorteministrid Euroopa Liidus paremate koostöötingimuste loomisest, et liikmesriigid saaksid kriisidele kiiremini reageerida ning hariduse kättesaadavust ja kvaliteeti tagada. Arutelul osaleb ka Ukraina haridusminister Serhiy Shkarlet.

ELi haridusministrid arutavad kohtumisel kulutõhusaid haridusinvesteeringuid, kõrgharidusasutuste omavahelise koostöö tugevdamist ja Euroopa ülikoolide võrgustiku rahastamist.

Noorteministrite nõukogu keskendub noorte liikuvusele Euroopa Liidus ning sellele, kuidas riigisisene ja piiriülene vabatahtlik tegevus teineteist paremini täiendada saaksid. Arutelus osaleb ka Ukraina noorte- ja spordiminister Vadym Guttsait.

Visiidi käigus arutab minister Liina Kersna Ukraina kriisiga seonduvaid tegevusi ka Läti haridus- ja teadusminister Anita Muižniece ning Leedu haridus- ja teadusminister Jurgita Šiugždinienėga.

Veel uudiseid samal teemal

01.07.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina sõjapõgenikele mõeldud Vabaduse Kooli on sisseastumisavalduse esitanud ligi 400 Ukraina noort

Esimese kuu aja jooksul on Vabaduse Kooli õppima asumiseks esitanud avalduse pea 400 Ukraina noort. Juulikuus jätkub avalduste vastuvõtt ning vestlused gümnaasiumiastmesse suunduvate noortega.

30.06.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Pelgulinna riigigümnaasium sai nurgakivi

Täna, 30. juunil sai nurgakivi Tallinnasse Kolde puiesteele loodav Pelgulinna riigigümnaasium, kus hakkab õppima üle tuhande gümnasisti.