Sa oled siin

Minister Liina Kersna: kandku teid ka edaspidi kogemus ja tunne, mis aitas teil täna siia jõuda

6. juuli 2021 - 12:46

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna tunnustas täna koos Vabariigi Presidendiga Kadriorus toimunud vastuvõtul silmapaistvaid koolilõpetajaid. Minister soovis, et lõpetajaid kannaks ka edaspidi kogemus ja tunne, mis on aidanud seniste tulemusteni jõuda.

„Teie eilsed valikud on toonud teid täna siia ja teie tänased valikud kujundavad meie ühise Eesti, aga ka kogu maailma homset päeva. Teil on võimalus, kui mitte öelda kohustus, muuta oma tegudega maailma paremaks paigaks,“ sõnas Kersna.

„Teie olete oma kohanemisoskust viimasel aastal viimistlenud ilmselt pea täiuslikkuseni. Oludega hästi kohanedes on kõik võimalik. Kohanemisvõime on tähtis pea igas valdkonnas, kuhu suundute. Teid pani elu distantsõppel olukorda, kus te pidite kohanema, et hoolimata muutunud oludest liikuda eesmärgi poole,“ tunnustas Kersna tublisid koolilõpetajaid. 

Minister innustas ka noori ennast ja oma hirme ületama ning uusi olukordi ja kogemusi katsetama: “Mõnest uksest sisse piiludes võib jalg ja hing sees väriseda. Kas ma saan hakkama? Teadke – te saate alati hakkama. Isegi siis, kui te kukute. Me kõik vahepeal kukume. See on normaalne elu osa ja õppimise koht. Vaadake endaga tõtt, avage julgelt uksi, mis elu teie ette asetab!“

Vastuvõtule oli kutsutud ligi 650 tänavust üld- ja kutsehariduse ning kõrgkoolide lõpetajat igast Eesti koolist. Vastuvõtt silmapaistvatele koolilõpetajatele toimub alates 1922. aastast.

Veel uudiseid samal teemal

17.09.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister rõhutas haridusjuhtide konverentsil koostöö tähtsust kõigil tasanditel

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna ütles täna haridusjuhtide aastakonverentsil, et igal tasandil tehtav koostöö on võtmetähtsusega pandeemia kahjulike tagajärgedega tegelemisel.

17.09.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Liina Kersna: „Järjest rohkem lapsevanemaid soovib oma lapsele eestikeelset haridust“

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna sõnul on oluline toetada eesti õppekeelega haridusasutusi, kus õpivad ka eesti keelest erineva emakeelega õpilased, kelle hulk igal aastal aina kasvab.