Sa oled siin

Minister Ligi: õpetajate palgakasv on strateegiline prioriteet

12. november 2015 - 12:11
Eelnõu suunab haridustoetuse ca 2,6 miljoni eurose investeeringukomponendi Eesti õpetajate töötasu kasvu
Eelnõu suunab haridustoetuse ca 2,6 miljoni eurose investeeringukomponendi Eesti õpetajate töötasu kasvu

Valitsus esitas riigikogule seaduseelnõu, mis suunab haridustoetuse ca 2,6 miljoni eurose investeeringukomponendi Eesti õpetajate töötasu kasvu kui hariduse strateegilisse prioriteeti. See lubab tõsta õpetajate palka lisaks olemasolevatele vahenditele veel 1,4 protsenti.

Riigi investeerimispoliitika muudetakse samal ajal sihipärasemaks – koolivõrgu korrastamiseks plaanitakse järgmisel kuuel aastal anda keskmiselt enam kui 40 miljonit eurot aastas tõukefondide vahenditest.

Haridus- ja Teadusminister Jürgen Ligi sõnul suurendab muudatus omavalitsustele ja erakoolidele makstavas haridustoetuses õpetajate töötasu osakaalu. „Me peame hariduskuludes vähendama kinnisvara osakaalu, et tõsta palku ja panustada sisusse. Koolivõrku investeerime 15 korda kaotatavast investeerimiskomponendist rohkem ja kindla sihiga muuta koolivõrk vastavaks tegelikele vajadustele ning panustada betooni asemel rohkem inimestele,“ selgitas minister Ligi.

Erakoolid saavad riigi haridustoetust samadel alustel nagu kohalikud omavalitsused. Eelnõu ei puuduta erakoolidele omavalitsuste poolt antavat tegevus- ehk majanduskulude toetust.

Koolivõrgu arendamiseks vajalike investeeringute tegemiseks on aastatel 2015–2020 plaanis kasutada EL struktuuritoetuse vahendeid mahus ligikaudu 241 miljonit euro. See on mõeldud koolivõrgu korrastamisel mahukateks investeeringuteks nii gümnaasiumitesse, põhikoolidesse kui ka erivajadustega laste koolidesse.

Veel uudiseid samal teemal

17.10.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Oskuste ÖÖl avavad kutsekoolid oma uksed

Täna, 17. oktoobril toimub Eestis Euroopa kutseoskuste nädala raames suur kutsekoolide ülene Oskuste ÖÖ. Sellest inspireerituna avavad enamus kutsekoole ühel õhtul uksed, et tutvustada erinevate tegevuste kaudu oskusõppe võimalusi ja lasta kõigil avastada oma andeid. Kutsekoolides on sel õhtul avatud mitmed põnevad töötoad ning toimub palju oskusi arendavaid tegevusi.

15.10.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti noortepoliitika pälvib kõrge tunnustuse

Homme, 16. oktoobril antakse Belgradis üle Eestile tunnustus Future Policy Award 2019 noori võimestava poliitika kujundamise eest. Auhinna võtavad vastu Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets ja noorteosakonna juhataja Reelika Ojakivi.