Sa oled siin

Minister Ligi: õpetajate palgakasv on strateegiline prioriteet

12. november 2015 - 12:11
Eelnõu suunab haridustoetuse ca 2,6 miljoni eurose investeeringukomponendi Eesti õpetajate töötasu kasvu
Eelnõu suunab haridustoetuse ca 2,6 miljoni eurose investeeringukomponendi Eesti õpetajate töötasu kasvu

Valitsus esitas riigikogule seaduseelnõu, mis suunab haridustoetuse ca 2,6 miljoni eurose investeeringukomponendi Eesti õpetajate töötasu kasvu kui hariduse strateegilisse prioriteeti. See lubab tõsta õpetajate palka lisaks olemasolevatele vahenditele veel 1,4 protsenti.

Riigi investeerimispoliitika muudetakse samal ajal sihipärasemaks – koolivõrgu korrastamiseks plaanitakse järgmisel kuuel aastal anda keskmiselt enam kui 40 miljonit eurot aastas tõukefondide vahenditest.

Haridus- ja Teadusminister Jürgen Ligi sõnul suurendab muudatus omavalitsustele ja erakoolidele makstavas haridustoetuses õpetajate töötasu osakaalu. „Me peame hariduskuludes vähendama kinnisvara osakaalu, et tõsta palku ja panustada sisusse. Koolivõrku investeerime 15 korda kaotatavast investeerimiskomponendist rohkem ja kindla sihiga muuta koolivõrk vastavaks tegelikele vajadustele ning panustada betooni asemel rohkem inimestele,“ selgitas minister Ligi.

Erakoolid saavad riigi haridustoetust samadel alustel nagu kohalikud omavalitsused. Eelnõu ei puuduta erakoolidele omavalitsuste poolt antavat tegevus- ehk majanduskulude toetust.

Koolivõrgu arendamiseks vajalike investeeringute tegemiseks on aastatel 2015–2020 plaanis kasutada EL struktuuritoetuse vahendeid mahus ligikaudu 241 miljonit euro. See on mõeldud koolivõrgu korrastamisel mahukateks investeeringuteks nii gümnaasiumitesse, põhikoolidesse kui ka erivajadustega laste koolidesse.

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.