Sa oled siin

Minister Ligi: õpetajate palgakasv on strateegiline prioriteet

12. november 2015 - 12:11
Eelnõu suunab haridustoetuse ca 2,6 miljoni eurose investeeringukomponendi Eesti õpetajate töötasu kasvu
Eelnõu suunab haridustoetuse ca 2,6 miljoni eurose investeeringukomponendi Eesti õpetajate töötasu kasvu

Valitsus esitas riigikogule seaduseelnõu, mis suunab haridustoetuse ca 2,6 miljoni eurose investeeringukomponendi Eesti õpetajate töötasu kasvu kui hariduse strateegilisse prioriteeti. See lubab tõsta õpetajate palka lisaks olemasolevatele vahenditele veel 1,4 protsenti.

Riigi investeerimispoliitika muudetakse samal ajal sihipärasemaks – koolivõrgu korrastamiseks plaanitakse järgmisel kuuel aastal anda keskmiselt enam kui 40 miljonit eurot aastas tõukefondide vahenditest.

Haridus- ja Teadusminister Jürgen Ligi sõnul suurendab muudatus omavalitsustele ja erakoolidele makstavas haridustoetuses õpetajate töötasu osakaalu. „Me peame hariduskuludes vähendama kinnisvara osakaalu, et tõsta palku ja panustada sisusse. Koolivõrku investeerime 15 korda kaotatavast investeerimiskomponendist rohkem ja kindla sihiga muuta koolivõrk vastavaks tegelikele vajadustele ning panustada betooni asemel rohkem inimestele,“ selgitas minister Ligi.

Erakoolid saavad riigi haridustoetust samadel alustel nagu kohalikud omavalitsused. Eelnõu ei puuduta erakoolidele omavalitsuste poolt antavat tegevus- ehk majanduskulude toetust.

Koolivõrgu arendamiseks vajalike investeeringute tegemiseks on aastatel 2015–2020 plaanis kasutada EL struktuuritoetuse vahendeid mahus ligikaudu 241 miljonit euro. See on mõeldud koolivõrgu korrastamisel mahukateks investeeringuteks nii gümnaasiumitesse, põhikoolidesse kui ka erivajadustega laste koolidesse.

Veel uudiseid samal teemal

06.04.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Mailis Reps: tegin ettepaneku anda valitsusele tähtajaline õigus kooli lõpetamise tingimuste üle otsustamiseks

Minister Mailis Reps tegi täna Riigikogus nii kultuurikomisjonile kui ka õiguskomisjonile ettepaneku minna põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatustega edasi viisil, et märkida sinna tähtajalise otsustusõiguse andmine valitsusele eriolukorras eksamite korraldamiseks ning kooli lõpetamiseks.

03.04.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Lisaeelarve toob haridusvaldkonna eraettevõtjatele 15 miljoni suuruse toetuse

Vabariigi Valitsus andis 2. aprillil Riigikogule üle riigi 2020. aasta lisaeelarve, millega eraldatakse 15 miljonit eurot erakoolide, –lasteaedade ja –lastehoidude ning erahuvihariduse eriolukorrast tingitud kriisist väljumise toetamiseks.