Sa oled siin

Minister Ligi: gümnaasiumide õppevalikud peavad käima ajaga kaasas

20. mai 2016 - 17:57
Minister Jürgen Ligi testis praktikumis enda DNA-d

Minister Jürgen Ligi osales täna Tartu Tamme Gümnaasiumi geenilabori avamise puhul praktikumis, kus muu hulgas testis enda DNA-d.

Tamme gümnaasium sisustas uue labori koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga ning Hooandja projekti „Tamme Geenilabor“ toel, mille eestvedajateks olid õpilased ise.

Minister Jürgen Ligi sõnas, et gümnaasiumiõpe peab käima ühte sammu ühiskonna ja teadusvaldkondade arenguga. „Gümnaasiumis peab noor saama nii valikukogemuse kui ka teadmise, kuidas tehtud valikute eest vastutust võtta. Gümnaasium ei saa õpetada noorele teadus- ja tehnoloogiavaldkondi süvitsi, kuid peab andma praktilise ja esmase teadmise, mida üks või teine valdkond endast tegelikult kujutab,“ sõnas minister.

„Geenilabor lubab Tamme gümnaasiumil populariseerida loodus-, täppis- ja tehnoloogiateadusi kõige õigemal viisil – lubades noorel käed valdkonnale sõna otseses mõttes külge panna. Kooliharidus pole ainult ainetarkus, vaid ka ettevõtlikkus ja kogemus, mis lubab tõsiselt kaaluda karjääri valdkondades, mida üldhariduskool tavapäraselt ei õpeta,“ märkis minister Ligi.

Taust:

Tartu Tamme Gümnaasium on riigigümnaasium, mis alustas tööd eelmise aasta septembris. Gümnaasium loodi koostöös Tartu linnaga, kui endisest 12-klassilisest Tamme Gümnaasiumist eraldati põhikooliosa, praegune Tartu Tamme Kool.

Koolil on viis õppesuunda: meditsiini-, loodus-, tehnoloogia-, infotehnoloogia- ja humanitaarsuund. Samuti teeb kool koostööd mitmete kõrgkoolidega nagu Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Maaülikool ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool. Samuti asutustega, mille hulgas on Tartu Observatoorium, TÜ Kliinikum, teater Vanemuine, HITSA Innovatsioonikeskus, Kirjandusmuuseum ja teaduskeskus AHHAA.

Tamme gümnaasiumis õpib praegu 381 õpilast.

Veel uudiseid samal teemal

01.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Väike-Maarjas tähistatakse Wiedemanni keelepäeva

Reedel, 2. oktoobril tähistatakse Väike-Maarjas Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna keelepäeva. Auhinna tänavune laureaat, Tartu Ülikooli emeriitprofessor Helle Metslang esineb ettekandega “Mitmetahuline eesti keel” ning traditsiooni kohaselt istutab kohalikku keeletammikusse oma puu.

01.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Teadus- ja arendustegevuse korralduse seadus läbib põhjaliku uuenduskuuri

Haridus- ja Teadusministeerium on koos partneritega alustanud teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse (TAKS) uuendamist. Seadus vajab korrastamist ja kaasajastamist, kuna see võeti vastu juba üle 20 aasta tagasi ja seda on muudetud rohkem kui 20 korda.