Sa oled siin

Minister Kersna osaleb õpetajaameti tippkohtumisel Hispaanias ning tutvub sealse koolisüsteemiga

10. mai 2022 - 15:06

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna osaleb 11.-13. mail OECD, Education International ning Hispaania Haridusministeeriumi korraldatud rahvusvahelisel õpetajaameti tippkohtumisel Valencias Hispaanias. Kokkusaamisel arutletakse õpetajaameti arendamise teemadel ning riigid esitlevad oma tulevikuplaane.

Koos haridus- ja teadusminister Liina Kersnaga esindavad Eesti haridusdelegatsiooni Valencias Eesti kõrgkoolide ametiliitude ühenduse Universitas esimees Ants Koel, Eesti Haridustöötajate Liidu esimees Reemo Voltri ja Eesti Koolijuhtide Ühenduse esimees Urmo Uiboleht.

Minister Liina Kersna osaleb aruteludes, kus räägib nii digitehnoloogia rollist õpetamisel kui ka hariduse võimalusest kaasavate kogukondade loomisel.

Visiidi käigus tutvub minister Kersna Hispaania haridussüsteemiga ning külastab ka kohalikke koole.

Õpetajaameti tippkohtumine (International Summit on the Teaching Profession, ISTP) toimub 12. korda. Tippkohtumisele kutsutakse rahvusvaheliste uuringute põhjal maailma hariduse tippriike ja potentsiaalseid tippriike. 2019. aastal toimus tippkohtumine Soomes ning 2020. aastal ja mullu korraldati kohtumine koroonapandeemia tõttu virtuaalselt.

Veel uudiseid samal teemal

27.05.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Riik ja haridustehnoloogia kogukond sõlmisid innovatsiooni ja ettevõtlust toetava koostööleppe

Haridus- ja Teadusministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning EdTech Estonia MTÜ sõlmisid koostöölepingu haridustehnoloogia edendamiseks. Vastastikuse mõistmise ja koostöö memorandum kirjeldab lahti ühised eesmärgid ja koostöö põhimõtted, et ühiselt Eesti haridusinnovatsiooni edasi arendada.

27.05.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Aasta kool 2022 on Läänemaa Ühisgümnaasium

Tänavuse aasta kooli tiitli pälvis Läänemaa Ühisgümnaasium, kellele väga tasavägiselt järgnes Metsküla Algkool ning žürii ja rahvahääletuse punktiarvestuse tulemusena tuli kolmandaks Jüri Gümnaasium.