Sa oled siin

Minister ja kantsler arutasid Jaapani partneriga järeldoktorantide stipendiumite programmi laiendamist

30. september 2017 - 10:20

Minister Mailis Reps ja kantsler Tea Varrak kohtusid teadlaste vahetust ja teadusprojekte rahastava Jaapani Teaduse Edendamise Ühingu (Japan Society for the Promotion of Science) president Yuichiro Anzaiga. 


Minister ja ühingu president nentisid, et Eestil ja Jaapanil on palju ühist infotehnoloogias, küberkaitses ning hariduse e-lahendustes. Samas aitaks teineteise parem tundmaõppimine kaasa teadlaste vahetusele ja ühisprojektidele. Ühingu presidendi sõnul on nende kaudu toetust saanud nii Nobeli preemia laureaate kui teisi tunnustatud teadlasi ning edaspidi on plaanis  programmi võimaluste tutvustamisse kaasata ka eestlastest vilistlasi, kui programmi Stockholmi esindus neid Eestisse tutvustama tuleb.


„Rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti teadlased on Euroopa projektides osaledes näidanud väga kõrget taset. Jaapaniga on seni koostööd olnud vähem, kuid iga Jaapanis olnud teadlane on Jaapani teaduse saadik Eestis,“ sõnas minister tänades ühingut järeldoktorite stipendiumide eest.
Kantsler Tea Varrak tutvustas kohtumisel edulugude näitel rahvusvaheliste ettevõtete ja ülikoolide koostööd.


Ühiselt leiti, et riigid saavad ülikoolidele abiks olla uute partnerite otsimisel ja edendada teadlikkuse kasvu nii meie riikidest kui stipendiumivõimalustest.


Jaapani Teaduse Edendamise Ühingu rahastusel on käimas 83 000 projekti, igal aastal esitakse ligikaudu 100 000 avaldust. Eesti Teadusagentuuril on ühinguga leping osalemiseks järeldoktorite stipendiumiprogrammis. Eestist on järeldoktori stipendiumiga Jaapanis Indrek Melts Maaülikoolist ja Kadri Umbleja Tallinna Tehnikaülikoolist.

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.