Sa oled siin

Ministeeriumi juhtkond arutas Tartu linnajuhtidega hariduskonsortsiumide kujundamist

28. november 2018 - 10:23
Kohtumisel Tartu Kutsehariduskeskuses leidis sooja vastuvõtu koosööle tuginev "õmblusteta" hariduse kontsptsioon. Foto: Kaire Mets

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak, asekantslerid Indrek Reimand, Ivar Sikk ja Mikk Kasesalk ning kutsehariduse osakonna juhataja Teet Tiko külastasid eile Tartu Kutsehariduskeskust ning kohtusid Tartu linnajuhtidega, kohtumistel oli peamiseks aruteluteemaks erinevate haridusasutuste koostöö ehk hariduskonsortsiumide kujundamine.

Tartu Kutsehariduskeskuses võttis ministeeriumi delegatsiooni vastu direktor Tõnis Lukas, kes tutvustas külalistele ka õppehoonet. Kutsehariduskeskuse sõnul tehakse juba praegu gümnaasiumidega aktiivselt koostööd ja seda on plaanis tulevikus kindlasti veelgi tihendada. Samuti sai kutsehariduskeskuse rahva hulgas sooja vastuvõtu koostööle tuginev "õmblusteta" hariduse kontseptsioon.

Koolikülastuse järel kohtus ministeeriumi juhtkond Tartu linnapea Urmas Klaasi, abilinnapea Madis Lepajõe ning haridusosakonna juhataja Riho Raavega. Kohtumisel tõdeti, et ministeeriumi ja linna koostöö on väga hea, Tartu linn toetab hariduskonsortsiumide ideed ning on valmis nende loomises aktiivselt kaasa lööma.

Eilsete töiste visiitide rea lõpetas külaskäik Eesti Kirjandusmuuseumi, mille juhtkonnaga kantsler Tea Varrak kohtus ja muuseumi tulevikuplaane arutas.

Veel uudiseid samal teemal

17.04.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Õpilaste teadustööde konkursi parimad tulevad Tallinnast, Tartust ja Saaremaalt

Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Teadusagentuur kuulutasid täna välja 2019. aasta õpilaste teadustööde riikliku konkursi võitjad. ümnaasiumiastmes pälvisid esikoha Elisa Monticelli (Tallinna Prantsuse Lütseum) ja Richard Luhtaru (Hugo Treffneri Gümnaasium). Põhikooliõpilastest tunnistati parimaks Kennet Puiestee (Saaremaa Ühisgümnaasium) ja  Martin Vesberg (Saaremaa Ühisgümnaasium).

16.04.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Neljapäevani saab esitada tunnustamiseks parimaid haridustöötajaid

Veel viimaseid päevi ehk neljapäevani, 18. aprillini on võimalik esitada Aasta Õpetaja konkursile tunnustamiseks haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Kandidaate saab esitada Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel www.hm.ee/gala.