Sa oled siin

Ministeerium viib koolidesse ja lasteaedadesse veelgi rohkem eestikeelseid õpetajaid

6. mai 2020 - 9:05

Haridus- ja Teadusministeeriumi kaks aastat väldanud pilootprojekti „Professionaalne eestikeelne õpetaja vene õppekeelega rühmas" on saanud väga positiivset tagasisidet nii lasteaedadelt kui ka lapsevanematelt. Ministeerium on eraldanud miljon eurot selleks, et tänavu oleks võimalik alustada sarnase projektiga ka algklassides. 

„Esimesed projektis osalenud venekeelsed lasteaiarühmad lõpetavad juba lasteaia ning näeme, et nende laste eesti keel on jõudsalt arenenud,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps. „Eestikeelne lisaõpetaja on olnud suureks toeks ja sellepärast soovime sellised õpetajad tuua ka  1. ja 2. klassi.“   
 
Projektis, mis on võimaldanud venekeelsetel lasteaedadel palgata lisaks olemasolevatele töötajatele rühmadesse juurde ühe eestikeelse lisaõpetaja, on seni osalenud 25 lasteaeda  83 rühma ja 1660 lapsega. Sel aastal ootab ministeerium lisaks lasteaedadele projektiga liituma ka esimesi ja teisi klasse vene õppekeelega koolidest ning eesti õppekeelega koolidest, kus seistakse silmitsi mitmekeelse õppe proovikividega. 
 
Kandideerida saavad koolid, kus esimeses ja teises klassis õpib ühes klassis vähemalt 10 muu emakeelega õpilast. Eelistatud on need koolid, kes soovivad programmis osaleda vähemalt kahe klassiga. Õpetajate kandideerimisel nii lasteaedadesse kui ka koolidesse on osalemise tingimuseks väga hea eesti keele oskus ja õpetaja kvalifikatsiooninõuete täitmine.  
 
Lasteaiad ja koolid saavad projektis osalemiseks sooviavaldusi saata kuni 18. maini. Õpetajatel, kes soovivad asuda tööle venekeelses lasteaiarühmas või 1. ja 2. klassis, kus õpib vähemalt 10 muu kodukeelega last, tuleb avaldus esitada 22. maiks.  
 
Eestikeelsel õpetajal, kes asub projekti raames tööle elukohast kaugemal paiknevasse kooli, on võimalik taotleda kompensatsiooni transpordi- ja eluasemekulude hüvitamiseks. 
Konkursil valituks osutunud õpetajatega sõlmitakse tähtajatu tööleping, neile on tagatud riiklikult kehtestatud õpetaja töötasu ja koolitus alates selle aasta augustist. Ministeerium toetab ka projektiga liitunud lasteaedade ja koolide personali täiendkoolitusi, et toetada programmi toimimist.

Konkursside kohta loe lähemalt SIIT.

Veel uudiseid samal teemal

02.03.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Avanes Kristjan Jaagu kraadiõppe stipendiumi taotlusvoor

Tänasest, 2. märtsist avanes Kristjan Jaagu kraadiõppe stipendiumi taotlusvoor, millega toetatakse magistri- või doktoriõpinguid välisülikoolides. Haridus- ja Noorteamet ootab taotlusi hiljemalt 1. aprilliks 2021.

02.03.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

IT Akadeemia arendusprojektide taotlusvooru II etappi jõudjad selguvad märtsi keskpaigaks

Tänavu esitati Haridus- ja Noorteameti IT Akadeemia programmi arendusprojektide konkursile 29 ideekavandit erinevatest valdkondadest: inseneeriast ja ehitusest meditsiini ning loomeerialadeni. Taotlusvooru eesmärk on tõhustada IKT õpet teistel õppekavadel kui informaatika ja infotehnoloogia õppekavagrupi õppekavad. II etappi jõudjad selguvad 15. märtsiks.