Sa oled siin

Ministeerium läheb Haridus- ja Noorteameti peadirektori konkursiga teisele ringile

25. november 2021 - 18:37

Riigikantselei juures tegutsev tippjuhtide valikukomisjon teavitas täna Haridus- ja Teadusministeeriumit, et otsustati loobuda kandidaadi esitamisest Haridus- ja Noorteameti peadirektori ametikohale nimetamiseks.

Tippjuhtide valikukomisjon kuulutas konkursi Haridus- ja Noorteameti peadirektori leidmiseks välja 4. oktoobril ning konkursile laekus kuus avaldust. Eelvestlusele kutsuti neli kandidaati. Kaks kandidaati taandasid oma kandidatuuri konkursi ajal erinevatel põhjustel ja kahe kandidaadi senine organisatsiooni juhtimise kogemus ei olnud piisav. 

Esimesel võimalusel kuulutab Riigikantselei välja uue konkursi Haridus- ja Noorteameti peadirektori leidmiseks. Alates detsembrist kuni uue peadirektori ametisse nimetamiseni täidab juhi kohuseid Harno koosseisu kuuluva Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuuri juhataja Rait Toompere

"Kahjuks selgus täna, et me ei leidnud oktoobris välja kuulutatud konkursiga Haridus- ja Noorteametile uut peadirektorit. Meie huvi on minna otsingutega kiiresti edasi. Soovime leida Harnole hea haridusvaldkonna kogemusega ja tugeva juhi hiljemalt 2022. aasta alguses,“ ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvalts.

Riigiasutuste juhtide valimist korraldab Riigikantselei juures tegutsev avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjon. Lõpliku kandidaadi kinnitab valdkonna minister oma käskkirjaga.

Haridus- ja Noorteamet (Harno) on Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala valitsusasutus, mis tegeleb Eesti riigi haridus- ja noortepoliitika rakendamisega. Amet loodi 2020. aastal SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal. Haridus- ja Noorteamet loodi eesmärgiga parandada koostööd ja juhtimist, kasvatada sidusust ministeeriumi vastutusvaldkondade vahel, muuta tööjaotus selgemaks ja loogilisemaks ning vähendada dubleerimist. Harnos töötab 340 inimest 20 erinevas asukohas üle Eesti.

Veel uudiseid samal teemal

06.12.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Õppetegevuse korraldamine pakaseliste ilmaolude korral

Kindlaks on määratud temperatuurid, mille korral ei pea 1.-9. klassi õpilased kooli tulema, kui transporti pole korraldatud. Ka kehalise kasvatuse tundide läbiviimisel tuleb silmas pidada välistemperatuuri.

03.12.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Kiirtestimine jätkub, et koolid saaksid turvaliselt õppetööd korraldada

Viimasel nädalal avastati üldhariduskoolides 314 positiivset kiirtesti, kokku on viie nädala jooksul toimunud kiirtestimistes saadud 3066 positiivset testitulemust.