Sa oled siin

Meediapädevuse nädal pakub tuge infomüras orienteerumisel

26. oktoober 2020 - 8:51


Täna algab üle-eestiline meediapädevuse nädal, mille eesmärk on juhtida tähelepanu info ülekülluses tekkivatele probleemidele ja aidata lahenduste leidmisel.

„Kevadine tervisekriisi kogemus näitas taas seda, et väärinfo võib levida faktidest kordades kiiremini ning seetõttu on äärmiselt oluline iga inimese inforuumis orienteerumise võime. See tähendab ka, et peame erilist tähelepanu pöörama vastavate oskuste arendamisele,“ sõnas Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts.

Meediapädevuse nädala raames tegeletakse just sellega, et toetada nii lapsi ja noori kui ka kõiki teisi meediatarbijaid info kriitiliseks tarbimiseks vajalike oskustega ning juhtida tähelepanu nende olulisusele. Tänavu pööratakse tähelepanu ka sellele, kuidas vanemad saavad toetada lapsi inforuumis targalt toimetamisel.

Partneritega koostöös toimuvad nädala jooksul õpilastele meediatunnid valdkonna ekspertidega, kinokülastused, arutelud, allikakriitilisusele suunatud teematoad ning jagatakse näpunäiteid valeuudiste ära tundmiseks. Koostöös ERRi teadusportaaliga Novaator on valminud värsked videonõuanded ning rubriigis "Meediataip"ilmuvad lood, mille eesmärk on tõsta noorte teadmisi meedia toimimisest. Samuti ilmuvad nädala jooksul arvamuslood ekspertidelt, kes käsitlevad erinevaid meediapädevusega haakuvaid teemasid.

26. oktoobrist kuni 30. oktoobrini Eestis teistkordselt peetav meediapädevuse nädal toimub samaaegselt UNESCO meedia- ja infopädevuse nädalaga, mille raames keskendutakse samuti väärinformatsiooni tuvastamise olulisusele tänapäevasel suhtlus-, tehnoloogia- ja infomaastikul.

Meediapädevuse nädala korraldajateks Eestis on Haridus- ja Teadusministeerium  ning Riigikantselei, partneriteks Haridus- ja Noorteamet, MTÜ Tagasi Kooli, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut, Kinobuss, Eesti Filmi Instituut, Tartu Elektriteater, Eesti Koostöö kogu, SALTO võrgustik, Kultuuriministeerium, Euroopa Komisjoni esindus Eestis, ERR ja Rahvusraamatukogu.

Nädala programmi leiab Haridus- ja Teadusministeeriumi veebilehelt.

Veel uudiseid samal teemal

30.11.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Harjumaa ja Ida-Virumaa gümnaasiumites võib korraldada distantsõppe ajal hajutatult konsultatsioone

Täna allkirjastatud Terviseameti korraldus lubab Harjumaa ja Ida-Virumaa gümnaasiumites korraldada distantsõppe ajal väikestes rühmades ja hajutatult eksameid, olümpiaade, tugiteenuseid ning konsultatsioone tuge vajavatele õpilastele.

27.11.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Tartus hakkavad kehtima piirangud huviharidusele ja -tegevusele

Eile kehtestas Terviseameti lõuna regionaalosakond Tartu linnavalitsuse ettepanekul täiendavad piirangud huvitegevusele, huviharidusele ning sportimisele. Piirangud hakkavad kehtima 30. novembrist.