Sa oled siin

Mailis Reps: maailma suurimad riigid küsivad meie nõuandeid ja kogemusi oma haridussüsteemi kaasajastamisel

5. juuli 2019 - 10:17
Minister Reps G7 kohtumisel

„Eesti haridussüsteem on maailma tipus tänu sellele, et meil on kõigil võrdne ligipääs haridusele ning teisalt suudame koolides oskuslikult tehnoloogilisi lahendusi õppimises ja õpetamises kasutada,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps eile Pariisis toimunud G7 haridusministrite tippkohtumisel.

„Oleme maailmale eeskujuks – meie suurepäraseid saavutusi, sealhulgas PISA edulugu, teatakse ja väärtustatakse laialdaselt, samuti hinnatakse kõrgelt meie suutlikkust probleeme ja kitsaskohti lahendada. Eilne kohtumine näitas, et see ei ole pelgalt sõnakõlks, vaid tõepoolest maailma suurimad riigid küsivad ja ootavad meie nõu, abi ning kogemusi oma haridussüsteemi kaasajastamisel,“ sõnas Reps pärast kohtumist. 

Kohtumist juhtinud Prantsusmaa haridusminister Jean-Michel Blanquer’i sõnul on Eesti innovaatiline haridus eeskujuks paljudele ning ta usub, et Eesti kogemustest ja teadmistest saab väga palju õppida. „Haridussüsteemid ja lähenemised on küll riigiti erinevad, kuid meil kõigil on üksteiselt midagi õppida,“ ütles Blanquer.

Kohtumise arutelude keskmes oli võrdsete võimaluste tagamine juba alusharidusest alates ning võitlus koolikiusamisega. Osalejad olid ühel meelel, et kvaliteetse ja võrdselt ligipääsetava alushariduse tagamine avaldab positiivset mõju laste edasisele arengule ja õpitulemustele. Prantsusmaa on näiteks langetanud kohustusliku kooliea kolmanda eluaastani, millega loodetakse vähendada ebavõrdsust hilisemas koolieas.

Minister Repsi sõnul on meil põhjust olla rahul oma alushariduse korraldusega: „Alusharidus on Eesti haridussüsteemi kindel osa ning erinevalt paljudest riikidest toimub õppetöö riikliku õppekava järgi.“ Reps toonitas ka oma sõnavõtus, et koolikiusamise ennetamiseks tuleb pöörata suuremalt tähelepanu laste ja noorte vaimse tervise probleemidele laiemalt.

G7-sse kuuluvad seitse maailma suurima majandusega riiki: Kanada, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Jaapan, Suurbritannia ja Ameerika Ühendriigid. Tegemist oli esimese korraga, kui Eesti G7 kohtumisest osa võtab. Lisaks Eestile olid kohtumisele kutsutud ka Argentiina ning Singapur.

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Infokiri: haridusvaldkonda puudutavad piirangud alates 1. juunist

Vastavalt valitsuse otsusele leevenevad 1. juunist piirangud haridusasutuste tegevusele. Piirangute leevendused puudutavad üldhariduskoole, kutseõppeasutusi ja kõrgkoole. Samuti täienduskoolitusasutuste, huvikoolide, huvitegevuse pakkujate ning avatud noortekeskuste tegevuse korraldamist.

29.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kevadise riigieksamite perioodi avab eesti keele riigieksam

Täna algava riigieksamite perioodi avab eesti keele eksam, millele on registreerunud 6264  gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat. Esmaspäeval toimub eesti keele teise keelena eksam, kuhu on end kirja pannud 1860 eksamitegijat. Riigieksamite sooritamine ei ole sel kevadel gümnaasiumi lõpetamise tingimus ja riigieksamite tegemine on vabatahtlik. Eksaminandid teevad matemaatika ja eesti keele või eesti keele teise keelena riigieksami.