Sa oled siin

Mailis Reps: kool on eeskätt uute teadmiste, kogemuste ja avastuste paik

31. august 2018 - 6:55

Täna kell 15 kuulutab haridus- ja teadusminister Mailis Reps Pärnus Rüütli platsil välja Koolirahu.

„Igaüks mõistab ja mõtestab Koolirahu tähendust enda jaoks pisut isemoodi, kuid usun, et kõigi jaoks tähendab Koolirahu esmajoones rahu – et koolitee oleks turvaline ja kool ise rahulik, sõbralik ja toetav paik. Paik, kuhu nii õpilane kui õpetaja tulevad hea ja kindla tundega. Soovin, et koolirõõm, mis paistab esimesse klassi minejate silmis, peegelduks seal ka kõigil järgnevatel kooliaastatel,“ sõnas minister. 

„Soovin, et iga koolipere liige armastaks õppimist ja õpetamist ja saaks seda teha igapäevases rahulikus ja toetavas keskkonnas. Kui mõtleme koolile, peaksid esmajoones meenuma uued avastused, teadmised ja kogemused. Teeme üheskoos kõik selleks, et nii tänased kui homsed koolijütsid saaksid aastate pärast oma kooliaega hea sõnaga meenutada,“ lisas Reps.

Koolirahu lepingu sõlmivad igal aastal MTÜ Lastekaitse Liit, haridus- ja teadusminister, Koolirahu linna esindaja, Eesti Õpilasesinduste Liit ja MTÜ NÜ Tore.

Koolirahu eesmärk on saavutada üheskoos turvaline ja sõbralik keskkond õpilastele, õpetajatele, koolipersonalile, lastevanematele ja erinevatele kooliga seotud huvigruppidele.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav toetus suurenes 12 miljoni võrra, ulatudes 354 miljoni euroni

Valitsuses täna kinnitatud korraldusega jagatakse omavalitsuste vahel 354 miljonit eurot haridustoetust. Sellest 285 miljonit eurot on õpetajate palgatoetus, mis kasvatab õpetajate miinimumpalga 1315 euroni ja loob võimaluse maksta õpetajatele keskmist brutokuupalka 1540 eurot.

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pälvis maailma olulisimal haridusfoorumil suurt tähelepanu

Äsja Londonis lõppenud maailma tunnustatuimal haridusfoorumil Education World Forum osalenud minister Mailis Repsi sõnul tõusis Eesti hariduse edulugu foorumi peamiseks ja läbivaks teemaks.