Sa oled siin

Mailis Reps: kool on eeskätt uute teadmiste, kogemuste ja avastuste paik

31. august 2018 - 6:55

Täna kell 15 kuulutab haridus- ja teadusminister Mailis Reps Pärnus Rüütli platsil välja Koolirahu.

„Igaüks mõistab ja mõtestab Koolirahu tähendust enda jaoks pisut isemoodi, kuid usun, et kõigi jaoks tähendab Koolirahu esmajoones rahu – et koolitee oleks turvaline ja kool ise rahulik, sõbralik ja toetav paik. Paik, kuhu nii õpilane kui õpetaja tulevad hea ja kindla tundega. Soovin, et koolirõõm, mis paistab esimesse klassi minejate silmis, peegelduks seal ka kõigil järgnevatel kooliaastatel,“ sõnas minister. 

„Soovin, et iga koolipere liige armastaks õppimist ja õpetamist ja saaks seda teha igapäevases rahulikus ja toetavas keskkonnas. Kui mõtleme koolile, peaksid esmajoones meenuma uued avastused, teadmised ja kogemused. Teeme üheskoos kõik selleks, et nii tänased kui homsed koolijütsid saaksid aastate pärast oma kooliaega hea sõnaga meenutada,“ lisas Reps.

Koolirahu lepingu sõlmivad igal aastal MTÜ Lastekaitse Liit, haridus- ja teadusminister, Koolirahu linna esindaja, Eesti Õpilasesinduste Liit ja MTÜ NÜ Tore.

Koolirahu eesmärk on saavutada üheskoos turvaline ja sõbralik keskkond õpilastele, õpetajatele, koolipersonalile, lastevanematele ja erinevatele kooliga seotud huvigruppidele.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.