Sa oled siin

Mailis Reps Brüsselis: Euroopa teaduskoostöö vajab suuremat rahastust ja lihtsamat süsteemi

3. juuli 2017 - 10:37
Mailis Reps

Minister Mailis Reps tutvustab täna Brüsselis toimuval teaduspoliitika konverentsil eesmärke ja tegevusi, millele Eesti keskendub Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana teadusvaldkonnas.

Mailis Repsi sõnul peab teadus saama väärilise koha Euroopa Liidu eelarves. „Teaduses on Euroopa Liit edukalt ühendanud riike, inimesi ja ideid, ent maailmatasemel konkurentsis püsimiseks peame investeerima teadusesse senisest rohkem. Teiseks tuleb keerulist rahastusmaastikku lihtsustada, et Euroopa Liidu teaduskoostööst saaks osa rohkem teadlasi ja ettevõtteid,“ ütles minister.

Tänane konverents "Research & Innovation – shaping our future“ toob Brüsselisse kokku olulisemad Euroopa teaduspoliitika kujundajad ja ligi 700 erinevate huvirühmade esindajat, et arutada Euroopa teaduse ja innovatsiooni tuleviku üle. Konverentsil tutvustab Pascal Lamy, Euroopa Komisjoni loodud 12-liikmelise kõrgetasemelise ekspertrühma juht, Horisont 2020 vahehindamise tulemusi ning jagab visiooni ja nõuandeid teadus- ja innovatsiooniarengu tulevikuks. Konverentsi võõrustab Euroopa Komisjoni teadusvolinik Carlos Moedas, teised esinejad on Euroopa tippteadlased, innovaatorid ja poliitikakujundajad.

Arutelud Horisont 2020 vahehindamise tulemuste ja Euroopa teaduskoostöö tuleviku üle jätkuvad 25. juulil teadusministrite kohtumisel Tallinnas. Teaduse mõju on arutlusel ka 12. oktoobril suurel teaduspoliitika konverentsil „European Research Excellence – Impact and Value for Society“, mis toob Eestisse tippteadlased, teaduspoliitika kujundajad ja huvirühmade esindajad üle kogu Euroopa.

Horisont 2020 on Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni rahastamise aluseks olev raamprogramm.

Lisainfo Horisont 2020 kohta

Lisainfo Eesti eesistumise prioriteetide ja ürituste kohta teaduse, hariduse ja noortevaldkonnas

Veel uudiseid samal teemal

27.02.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeerium haridusasutustele: lähtuge Terviseameti infost ja soovitustest

Haridus- ja Teadusministeerium soovitab haridusasutustel jälgida Terviseameti soovitusi eoses koroonaviiruse levikuga ning vajadusel võtta kasutusele täiendavaid ettevaatusabinõusid viiruse leviku ennetamisel. Hetkel ei nõua olukord erakorralisi meetmeid haridusasutustes, kuid arvestades ka grippi haigestumise hooajalist tõusu, palume pöörata olulist tähelepanu piisknakkuste ennetusmeetmetele.

27.02.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Terviseameti soovitused koolidele ja koolieelsete lasteasutuste juhtidele seoses COVID-19 haiguste levimusega maailmas

Terviseamet edastab koolidele ja koolieelsete lasteasutuste juhtidele soovitused, kuidas vähendada õpilaste ja haridustöötajate nakatumise riski ning takistada uut tüüpi koroonaviiruse COVID-19 võimalikku levikut.