Sa oled siin

Mailis Reps Brüsselis: Euroopa teaduskoostöö vajab suuremat rahastust ja lihtsamat süsteemi

3. juuli 2017 - 10:37
Mailis Reps

Minister Mailis Reps tutvustab täna Brüsselis toimuval teaduspoliitika konverentsil eesmärke ja tegevusi, millele Eesti keskendub Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana teadusvaldkonnas.

Mailis Repsi sõnul peab teadus saama väärilise koha Euroopa Liidu eelarves. „Teaduses on Euroopa Liit edukalt ühendanud riike, inimesi ja ideid, ent maailmatasemel konkurentsis püsimiseks peame investeerima teadusesse senisest rohkem. Teiseks tuleb keerulist rahastusmaastikku lihtsustada, et Euroopa Liidu teaduskoostööst saaks osa rohkem teadlasi ja ettevõtteid,“ ütles minister.

Tänane konverents "Research & Innovation – shaping our future“ toob Brüsselisse kokku olulisemad Euroopa teaduspoliitika kujundajad ja ligi 700 erinevate huvirühmade esindajat, et arutada Euroopa teaduse ja innovatsiooni tuleviku üle. Konverentsil tutvustab Pascal Lamy, Euroopa Komisjoni loodud 12-liikmelise kõrgetasemelise ekspertrühma juht, Horisont 2020 vahehindamise tulemusi ning jagab visiooni ja nõuandeid teadus- ja innovatsiooniarengu tulevikuks. Konverentsi võõrustab Euroopa Komisjoni teadusvolinik Carlos Moedas, teised esinejad on Euroopa tippteadlased, innovaatorid ja poliitikakujundajad.

Arutelud Horisont 2020 vahehindamise tulemuste ja Euroopa teaduskoostöö tuleviku üle jätkuvad 25. juulil teadusministrite kohtumisel Tallinnas. Teaduse mõju on arutlusel ka 12. oktoobril suurel teaduspoliitika konverentsil „European Research Excellence – Impact and Value for Society“, mis toob Eestisse tippteadlased, teaduspoliitika kujundajad ja huvirühmade esindajad üle kogu Euroopa.

Horisont 2020 on Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni rahastamise aluseks olev raamprogramm.

Lisainfo Horisont 2020 kohta

Lisainfo Eesti eesistumise prioriteetide ja ürituste kohta teaduse, hariduse ja noortevaldkonnas

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.