Sa oled siin

Lõpetasid alustavate ja tulevaste koolijuhtide arenguprogrammide I lennud

30. juuni 2016 - 6:57

Eelmisel suvel alustasid nii värsked koolijuhid kui ka koolijuhtideks pürgijad arenguprogrammides, mõlemad lõppesid tänavu 28. juunil. Esimese lennu lõpetasid 15 alustavate koolijuhtide arenguprogrammi ning 9 koolijuhtide järelkasvuprogrammi osalejat.

Programmi läbinud alustavate koolijuhtide sõnul on nad võitnud nii vajaliku võrgustiku kui ka palju teadmisi ja oskusi, et oma kooli paremini juhtida. “Ei ole midagi kasulikumat, kui alustada inimestega, kellel just samal ajal samad mured ja rõõmud,” sõnas Tartu Tamme Gümnaasiumi direktor Ain Tõnisson. “Õppisin ennast juhina, oma tööd ja koolis toimuvat süsteemselt analüüsima ning jõudsin oluliste teadmiste ja järeldusteni tunduvalt kiiremini kui üksi avastades,” lisas programmi kokkuvõtteks Suure-Jaani Kooli direktor Epp Välba.

Koolijuhtide järelkasvuprogrammi lõpetajad, kes kavandavad oma kandideerimisi direktori ametikohtadele, on programmi käigus omandanud koolijuhtimiseks vajalikke oskusi ja teadmisi. “Programm süvendas veendumust, et koolijuhi käes on võti õppiva organisatsiooni kultuuri loomisel, mis toetab koolimeeskonna arengut, koosõppimist ja koostööd, mille viljad omakorda jõuavad iga õpilaseni,” ütles Kadri Suni, tänane Põltsamaa linnavalitsuse haridus- ja kultuurinõunik.

Programmidega jätkavad Haridus- ja Teadusministeerium ja Innove koolijuhtide arengu toetamist ka edaspidi. Kuni üks õppeaasta ametis olnud kooli direktorieid oodatakse kandideerima alustavate koolijuhtide arenguprogrammi 2. lendu juba hiljemalt 31. juulil. Video annab ülevaate, mida väärtuslikku programmis osalemine anda võib. Lisainfot leiab alustavate koolijuhtide arenguprogrammi lehelt.

Koolijuhtide järelkasvuprogrammi uude lendu saab kandideerida 2017. aasta kevadel. Selle programmi I lennu lõpetajate kokkuvõtteid õpitu kohta saab lugeda HTMi Facebooki albumist. Lisainfot leiab koolijuhtide järelkasvuprogrammi lehelt.

Koolijuhtide arenguprogrammid on ellu kutsutud Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt. Neid viiakse ellu koostöös sihtasutusega Innove elukestva õppe strateegia programmi „Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid“ raames Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest. Alustavate koolijuhtide arenguprogrammi juhtivkoolitajad on Edison OÜst, koolijuhtide järelkasvuprogrammi juhtivkoolitaja on AASK Consult OÜst.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.