Sa oled siin

Liina Kersna: laagrites tuleb tähelepanelikult jälgida laste tervist

20. juuli 2021 - 17:05

Haridus- ja teadusministeerium saatis täna laagri- ja malevakorraldajatele juhise, kus tuletatakse meelde, et ohutu suve tagamiseks on väga oluline jälgida kõigi osalejate tervist ning vähimagi haiguskahtluse korral kiiresti tegutseda.

„Kahjuks on meil juba olemas näide laagris tekkinud haiguskoldest, kus nakatus kümneid lapsi. Palun, teeme üheskoos kõik selleks, et taolisi juhtumeid rohkem ei tuleks,“ sõnas haridus- ja teadusminister Liina Kersna. Ta lisas, et viimastel nädalatel on nakatumisnäitajad kasvanud just laste ja noorte seas. “Me peame olema ettevaatlikud,” rõhutas minister.

Laagri- ja malevasuvi on  täies hoos ning selleks, et see mööduks rõõmsalt ja ohutult, on väga oluline, et nii osalejad kui personal oleksid laagrisse minnes terved. Vähimagi haiguskahtluse korral või lähikontaktsena tuleb jääda koju. Vanemad peavad tagama, et laps on laagrisse või malevasse minnes terve.

“Kui laps ei ole veel vaktsineeritud, saab kindluse tagamiseks teha ka näiteks kodus kiirtesti. See on lihtne viis hoida nii oma lapse kui ka teiste laste tervist. Me ju kõik soovime, et lapsed saaksid turvaliselt laagrisuve nautida,” ütles Kersna.

Laagrite ja malevate korraldajad peavad kõiki tegevusi läbi viies järgima hügieeninõudeid, jälgima, et erinevate rühmade vahelisi kokkupuuteid oleks võimalikult vähe ning reageerima kohe, kui kellelgi laagris tekivad haigustunnused. Haige tuleb kaaslastest eraldada ning juhul, kui koroonaviiruse kahtlus leiab kinnitust, teavitada viivitamatult Terviseameti regionaalosakonda edasiste juhiste saamiseks. Laagritel on soovitatav varuda ka kiirteste haiguskahtluse korral kasutamiseks.

Lisainfo:

Veel uudiseid samal teemal

Perearst Alina Terep kutsub üles vaktsineerima
21.07.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Üleskutse koolidele ja omavalitsustele: palun jagage vaktsineerimisinfot noortele ja lapsevanematele!

Selleks, et peagi saabuvale sügisele võimalikult julgelt vastu minna – käia koolis ja trennis, kohtuda sõpradega, tegeleda hobidega ja nautida meelelahutust – on parim lahendus lasta end vaktsineerida koroonaviiruse vastu. Suur tänu kõigile, kes on seda juba teinud.

19.07.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Euroopa Liidu teadusministrid arutasid teadusruumi eesmärke

Täna Sloveenias toimunud Euroopa Liidu teadusministrite kohtumisel arutati Euroopa ühtse teadusruumi arendamist ning partnerite kaasamist Euroopa Liidu teadus- ja innovatsiooniprogrammidesse.