Sa oled siin

Laidmets: Põhja- ja Baltimaade koostöös sünnivad uued lahendused

20. jaanuar 2021 - 13:18

Põhja- ja Baltimaade koostöö on Eesti jaoks äärmiselt oluline – teadmiste ja kogemuste jagamine aitab üheskoos seista vastu tuleviku väljakutsetele ning sünergias leida lahendusi, mis aitavad tulevikuharidust ja innovatsiooni toetada, sõnas Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets täna toimunud veebiseminaril “Põhja-Balti koostöö teelahkmel”.

“Heanaaberlikud suhted ja koostöö aitavad Eestil ühelt poolt leida nutikaid lahendusi haridus- ja teadusvaldkonna arendamiseks, teisalt küsitakse meilt pidevalt, kuidas haridussüsteemi tulevikukindlamaks kujundada ning noortele pakkuda parimaid võimalusi eneseteostuseks,” sõnas Laidmets.

Kantsleri sõnul on üheskoos võimalik tegeleda kliimamuutusega seotud väljakutsetega ning tõsta teadlikkust sellega kaasnevatest muudatustest, aga ka leida lahendusi, kuidas haridussüsteem ning teadlased saavad toetada kliimaeesmärkide täitmist. Laidmetsa sõnul on Põhjamaade Ministrite Nõukogul märgiline roll Eesti arengu kujundamisel tänu pakutavatele võimalustele ise õppida ja vältida tehtud vigu.

Laidmets osales haridus- ja teaduskoostöö tulevikuvõimalustele keskenduval paneeldiskussioonis “Tulevikukoostöö võimalused” koos Women Go Tech kaasasutaja Žydrūnė Vitaitėga ning Balti Meedia Kompetentsikeskuse juhataja Gunta Slogaga.

Seminari teises paneelis, mis keskendus sotsiaalmajanduslikule arengule ja koostööle, osalesid Nordea peaökonomist Helge Pedersen ning Taani rahvusvaheliste uuringute instituudi vanemteadur Triine Villumsen Berling. Veebiseminari korraldasid Põhjamaade Ministrite Nõukogu ning Oxford Research.

Veel uudiseid samal teemal

04.03.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Kersna ja Riisalo alustavad erivajadusega laste tugiteenuste reformimist

Täna leppisid haridus- ja teadusminister Liina Kersna ning sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo kokku, et üheskoos alustatakse tegevusi koalitsioonileppes toodud erivajadustega laste tugisüsteemi uuendamiseks. Muudatuste eesmärk on pakkuda lastele kiiremat, tulemuslikumat ja terviklikumat abi.

02.03.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Avanes Kristjan Jaagu kraadiõppe stipendiumi taotlusvoor

Tänasest, 2. märtsist avanes Kristjan Jaagu kraadiõppe stipendiumi taotlusvoor, millega toetatakse magistri- või doktoriõpinguid välisülikoolides. Haridus- ja Noorteamet ootab taotlusi hiljemalt 1. aprilliks 2021.