Sa oled siin

Lääne-Viru Rakenduskõrgkool liidetakse Tallinna Tehnikakõrgkooliga

4. aprill 2019 - 10:17
Foto: Lääne-Viru Rakenduskõrgkool

Valitsuse otsuse kohaselt liidetakse Lääne-Viru Rakenduskõrgkool Tallinna Tehnikakõrgkooliga, et suurendada tehnikaalade õpetamise mahtu piirkonnas. Koolid on plaanis liita tänavu 1. septembriks ning ühendatud õppeasutus tegutseb edaspidi nii Tallinnas kui ka Lääne-Virumaal Mõdrikul. Mõlema kooli praegused üliõpilased saavad lõpetada oma õpingud senistel erialadel.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kõrgharidusosakonna juhataja Margus Haidak märkis, et liitumist arutati mõlema kõrgkooli, kohalike ettevõtjate ja omavalitsuste esindajatega. „Kõik osapooled näevad vajadust muuta Lääne-Virumaal õpetatava profiili ning suurendada õppe võimalusi tootmise ja tehnoloogiaga seotud valdkondades,“ ütles Haidak. „Ühendatud koolil on suurem potentsiaal koostööks Rakvere Ametikooliga. Lisaks soovib ministeerium kasutada kõrghariduse ressursse tõhusamalt, arvestades, et üliõpilaskond Eestis kahaneb ja tööturu vajadused muutuvad.“

Tööjõuvajaduse seire- ja prognoosisüsteemi OSKA sotsiaaltöö, personalitöö ja arvestusala valdkondlikud uuringud näitavad, et valdkondades, kus Lääne-Viru Rakenduskõrgkool õpet läbi viib, toimub pikaaegne „ületootmine“. Samas suureneb tööturul pidevalt vajadus tehnikaalase kompetentsi järgi. Mitmed OSKA tehnikavaldkondade raportid toovad välja spetsialistide järelkasvu ebapiisavuse, kuna lõpetajate arv ei kata tööjõuvajadust ja sisseastujate arv on langustrendis.

Ministeerium on avalik-õiguslike ülikoolidega kokku leppinud vastuvõttude vähendamise nii ärinduse ja halduse õppekavagrupis kui sotsiaaltöö õppekavagrupis. Sarnastest põhimõtetest tuleb lähtuda ka riigi rakenduskõrgkoolide vastuvõttude kavandamisel.

Taustainfo

  • Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis on sel õppeaastal 922 tudengit, õppida saab ärinduse ja halduse ning sotsiaalteenuste õppekavagruppidesse kuuluvatel õppekavadel.
  • Tallinna Tehnikakõrgkoolis on sel õppeaastal 2175 tudengit, õpetatavad erialad kuuluvad arhitektuuri ja ehituse, tehnika, tootmise ja tehnoloogia ning transporditeenuste õppekavagruppi.
  • Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli ümberkorraldamine on teemaks olnud alates 2016. aastast, mil peeti läbirääkimis Tallinna Ülikooliga, kuid tulemuseni ei jõutud.

Veel uudiseid samal teemal

08.07.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti paistab Euroopas innovatsiooniga silma

Euroopa innovatsioonitaseme värsked võrdlusandmed näitavad, et Eesti kuulub kõige kiiremini innovatsiooni arendanud riikide hulka.

05.07.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Mailis Reps: maailma suurimad riigid küsivad meie nõuandeid ja kogemusi oma haridussüsteemi kaasajastamisel

„Eesti haridussüsteem on maailma tipus tänu sellele, et meil on kõigil võrdne ligipääs haridusele ning teisalt suudame koolides oskuslikult tehnoloogilisi lahendusi õppimises ja õpetamises kasutada,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps eile Pariisis toimunud G7 haridusministrite tippkohtumisel.